MojAndroid

Android je dominantou celého sveta. V USA je to však trend, ktorý kombináciou populácie a popularity o smartfóny dochádza k neuveriteľnému rastu.  Spoločnosť Nielsen zdôraznila fakt, že rast ziskov Androidu má stále stúpajúcu tendenciu, ComScore zasa priniesla čísla, ktoré hovoria o počte Androidov medzi Američanmi. Dnešné číslo dosahuje 41,6 miliónov zariadení.

Toto číslo predstavuje 46,3% všetkých amerických smartfónov, ktorých je teraz asi 90 miliónov. Druhá priečka už tradične patrí spoločnosti Apple a ich iOS s 28,1% na trhu, čo predstavuje až 25,3 miliónov iPhonov. Nie je prekvapením, že BlackBerry a telefóny so systémom Windows klesli opäť na 17,2%, resp. 5,6%. Štatistiky uvádzajú čísla z októbra 2011, kedy trh so smartfónmi v USA vzrástol približne o 10% za posledný štvrťrok.  Android a iOS tvoria dve tretiny všetkých používateľov smartfónov.

Zdôrazniť môžeme dve základné veci. Tou prvou skutočnosťou je, že trh rastie dostatočne rýchlo, teda je tu priestor pre viacero operačných systémov a ich potenciál. Na druhej strane, vypadá to tak, že dvaja najväčší lídri v tomto segmente trhu, Android a iOS, odoberajú stále viac používateľov ostatných operačných systémov Windows Mobile / Windows Phone 7, BlackBerry, Symbian a ďalšie.

Zdroj: http://www.fiercemobilecontent.com/

 

9.12.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+