MojAndroid

Veľtrh Computex v Taipei priniesol svetu microSD kartu s doteraz najväčšou kapacitou. Zatiaľ čo vo svete sú bežné pamäťové karty s veľkosťami od 32 do 128 GB, pomerne neznáma spoločnosť predstavila microSD s kapacitou až 512 GB.

MicroSD karta od Microdie je prvou svojho druhu na svete. Doteraz predstavené pamäťové karty microSD mali kapacitu nanajvýš 200 GB  a pochádzali od spoločnosti SanDisk. Takto vysoká kapacita sa však odrazila aj na cene, ktorá sa v tomto prípade pohybuje na hranici 1000 dolárov. Bežne sa 64 alebo 128 GB microSD dajú kúpiť do 100 eur, tu si však za nadštandardnú kapacitu poriadne priplatíte. V budúcnosti by ale aj takéto kapacity mali byť bežné a cenovo dostupnejšie.

Budú mať však v mobilnom priemysle ešte čo to povedať? Myslíme si, že áno. Hoci drahšie zariadenia z high-end triedy častokrát vynechávajú slot pre pamäťové karty, stále sa nájdu aj také, ktoré ich podporujú. Do budúcnosti by s ich narastajúcimi kapacitami mohlo ísť o zaujímavé rozšírenie vnútornej pamäte, čím by sa mohli stať napríklad chodiacou audio, či video zbierkou používateľa. Na filmy, či obľúbenú hudbu, by ste tak nepotrebovali žiadne iné médiá. Predstavte si to, prídete domov a so svojim smartfónom sa pripojíte k TV alebo k audio zostave, na ktorej následne môžete prehrávať svoje skladby a videá. A to všetko z jedného miesta. Čo si myslíte vy? Využili by ste už teraz 512 GB pamäťové karty?

Zdroj: pocketnow

 

5.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+