MojAndroid

Spoločnosť Oppo prednedávnom predstavila novú verziu svojej používateľskej nadstavby ColorOS. Novopostavený skin pre Android je už dostupný na smartfóne Oppo F11 Pro. ColorOS 6 prináša zopár vylepšení, v porovnaní s predchodcom.

Osviežujúci update pre mnoho modelov

Čo sa týka dizajnu, Oppo tvrdí, že sa rozhodlo pre symetrické útvary bez okrajov, neviditeľné čiary a podobne. Základné, predinštalované aplikácie teraz ponúknu pôžitok zo škálovania na celú obrazovku. Spoločnosť sa taktiež rozhodla pre svetlý motív celého UI a možná je aj kompletná zmena farby na vami určenú farbu, a to vďaka implementácii vlastného theme engine. V navigačnom paneli po novom nájdete rôzne skratky a do launcheru bolo pridané menu so všetkými aplikáciami.

ColorOS 6

Pre zníženie spotreby energie Oppo do nadstavby integrovalo novinku s názvom “AI Cold Storage”, ktorá využíva umelú inteligenciu k zastavovaniu nepotrebných aplikácií na pozadí. Vhodná bude aj funkcia “Remote Guard”, vďaka ktorej môžu rodičia kontrolovať aktivitu svojich detí na telefóne. Funkcia “Touch Boost ďalej zabezpečí až o 22 % rýchlejšiu odozvu displeja na dotyk a “Frame Boost” zas zabezpečí vyššiu stabilitu snímok za sekundu v hrách, a to až o 40 %. Režimy “System Boost” a “App Boost” zas zvyšujú všeobecný výkon zariadenia. ColorOS 6 disponuje vylepšeným centrom pre notifikácie, nočným režimom fotografovania a mnohými ďalšími šikovnými vymoženosťami.

 

ColorOS 6

ColorOS 6 bude súčasťou pripravovaného Oppo Reno, ktorého predstavenie je naplánované na 10. apríl. Aktualizáciu na túto verziu nadstavby dostanú aj modely Oppo R15 a Oppo R15 Dream Mirror Edition. Update je naplánovaný na august taktiež aj pre smartfóny Oppo Find X, Oppo R17 a R17 Pro. V septembri sa ColorOS 6 dočkajú Oppo R11, R11 Plus, R11s, R11s Plus, A7z a A3. Všetky telefóny od dcérskej spoločnosti Realme dostanú aktualizáciu tiež.

Realme

Ďalšie články k téme “Oppo”:

Náš tip
Oppo konečne implementuje možnosť menu s aplikáciami do launcheru v ColorOS 6
Náš tip
Lacný smartfón Oppo A5s prinesie procesor Helio P35
Náš tip
Oppo oznámilo novú sériu smartfónov Reno, premiéra už o mesiac
23.3.2019
Zdroj: Gizmo China

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+