MojAndroid

Na populárny festival Coachella si nájdu priestor skutočne masy ľudí. Tieto priestory sú tak okrem zábavy a odreagovania tiež ideálnym miestom na trestnú činnosť ako napríklad krádež smartfónov. 36-ročný Reinaldo De Jesus Henao bol v nedeľu na festivale zatknutý s viac ako stovkou ukradnutých smartfónov – v tomto prípade iPhonov. Šokujúcou informáciou je tiež to, že k odhaleniu tohto trestného činu napomohla aplikácia Find My iPhone.

Náš tip
O2 Poistka: Poistenie voči krádeži alebo poškodeniu mobilu

Policajné oddelenie, ktoré vzniknutú situáciu vyšetrovalo vydalo vyhlásenie, že skupine používateľov z festivalového areálu sa podarilo páchateľa lokalizovať práve pomocou spomínanej aplikácie Find My iPhone. Nie je to prvý prípad, keď aplikácia na sledovanie zariadenia bola použitá na nájdenie ukradnutých zariadení.

Náš tip
Ako sa chrániť pred bezpečnostnými hrozbami na Androide – tipy a triky

V tomto prípade pravdepodobne organizátori festivalu spolupracovali s políciou a viaceré ukradnuté smartfóny už našli svojich pravých majiteľov. Niektoré kusy však stále čakajú u organizátorov festivalu v priečinku “Straty a nálezy.” Návštevníci môžu svoje ukradnuté smartfóny získať späť prostredníctvom oficiálnej stránky organizátorov festivalu Coachella.

Zdroj: theverge

19.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+