MojAndroid

Na populárny festival Coachella si nájdu priestor skutočne masy ľudí. Tieto priestory sú tak okrem zábavy a odreagovania tiež ideálnym miestom na trestnú činnosť ako napríklad krádež smartfónov. 36-ročný Reinaldo De Jesus Henao bol v nedeľu na festivale zatknutý s viac ako stovkou ukradnutých smartfónov – v tomto prípade iPhonov. Šokujúcou informáciou je tiež to, že k odhaleniu tohto trestného činu napomohla aplikácia Find My iPhone.

Náš tip
O2 Poistka: Poistenie voči krádeži alebo poškodeniu mobilu

Policajné oddelenie, ktoré vzniknutú situáciu vyšetrovalo vydalo vyhlásenie, že skupine používateľov z festivalového areálu sa podarilo páchateľa lokalizovať práve pomocou spomínanej aplikácie Find My iPhone. Nie je to prvý prípad, keď aplikácia na sledovanie zariadenia bola použitá na nájdenie ukradnutých zariadení.

Náš tip
Ako sa chrániť pred bezpečnostnými hrozbami na Androide – tipy a triky

V tomto prípade pravdepodobne organizátori festivalu spolupracovali s políciou a viaceré ukradnuté smartfóny už našli svojich pravých majiteľov. Niektoré kusy však stále čakajú u organizátorov festivalu v priečinku “Straty a nálezy.” Návštevníci môžu svoje ukradnuté smartfóny získať späť prostredníctvom oficiálnej stránky organizátorov festivalu Coachella.

Zdroj: theverge

19.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • drak

  Tento clanok nedava zmysel. Podľa zdroja the verge tam pisu ze useri lokalizovali zlodeja pomocou find my iphone a nie že zlodej lokalizoval ludi. Sak to by im musel hacknut ucty.

  • Slavo Dzuricko

   Máte pravdu. Ďakujeme za upozornenie a článok sme dodatočne upravili.

 • Parki

  Pán autor, čítali ste vôbec tú pôvodnú správu?
  Vďaka tej appke bol nájdený zlodej, nie ukradnuté telefóny! :-o

  • Slavo Dzuricko

   Máte pravdu. Za chybu sa ospravedlňujem. Vďaka za upozornenie!

 • Martin Krajcik

  Zlodej bol chyteny vdaka FindMyIphone, no ved preto, nejako to nesedelo. Clovek si musi pozriet zdrojovy clanok aby porozumel :)

  • Slavo Dzuricko

   Máte pravdu. Za chybu sa ospravedlňujeme a článok sme dodatočne opravili. Vďaka za upozornenie!

 • SimSon

  To je tak, ked clanok prelozi google-translator…

 • Rastislav Salamon

  autor asi velmi slovensky jazyk nenavstevoval – v priečinku stratov a nálezov, nie nahodou strat a nalezov

  • Slavo Dzuricko

   Ospravedlnujem sa. Gramatickú nezrovnalosť sme dodatočne upravili .. vďaka za upozornenie!

 • Karči

  Nový autor?

+