MojAndroid

Smartfón s pripojením na internet je dnes už takmer nutnosťou. Či ho využívate iba na komunikáciu s najbližšími, alebo vám pomáha v škole či v práci, ale aj vo chvíľach oddychu, ťažko si už bez neho vieme predstaviť deň. Inovatívne technologické spoločnosti sa nás ale snažia presvedčiť, že so smartfónom dokážeme všetko. Niekedy to chvíľu trvá, no napokon si osvojíme aj také činnosti, ktoré sme si pre časom ešte nevedeli predstaviť. So smartfónmi tak dnes už platíme v obchodoch, navigujeme sa po celom svete či ovládame inteligentnú domácnosť. Vďaka moderným technológiám nám však smartfón teraz umožní navždy sa vyhýbať bankám. Ako je to možné?

Prečo ešte stále chodíme do banky?

Pred príchodom smartfónov sme väčšinu peňažných transakcií vykonávali cez internet banking. Bol to pomerne veľký ortieľ, a tak prakticky neexistovalo posielanie peňazí za obed v rámci kancelárie či okamžité sledovanie pohybov na účte. Mobilný banking bol spravidla pomalý a komplikovaný a pôsobil skôr odstrašujúco. Keď prišli na rad smartfóny, zistili sme, že správa našich financií môže byť oveľa jednoduchšia a prívetivejšia.

Dnes už prostredníctvom smartfónu dokážeme v internet bankingu robiť prakticky všetko to, čo na počítači. Stále sa však nevieme zbaviť občasných návštev banky. A určite to dobre poznáte – na výlet do banky si musíte spraviť čas, často cez pracovnú dobu. Tu neraz čakáte a keď konečne prídete na rad, jednoduchšia operácia zaberie často aj niekoľko minút. A čo ešte keď chcete riešiť úver?

Zrejme by ste opäť napochodovali na pobočku. Veď riešite obrovskú vec, ide o peniaze a chcete mať stopercentnú istotu, že komunikujete s osobou na konkrétnej pobočke, ktorej predsa dávate doklady totožnosti a diktujete extrémne dôležité informácie – napríklad číslo účtu, kam chcem úver načerpať. Ako by sa toto dalo vyriešiť inak ako osobným kontaktom v banke? Veď to nie je možné! Alebo áno?

Založenie účtu aj čerpanie úveru do pár minút. A z pohodlia domova!

Mnohí z nás sa návštevám bánk často podvedome vyhýbajú práve kvôli tomu, že vedia, že to zaberie veľa času. A toho dnes nemá nikto nazvyš. Akákoľvek pomoc zo strany banky je v tomto smere extrémne vítaná. Ak však máme účet či iné produkty v banke, často to neriešime len preto, lebo by to stálo veľa námahy. Najskôr musíme v jednej pobočke zrušiť starý účet, zájsť do novej a pod. Celý proces môže zabrať dokonca aj dni.

Nie však v Tatra banke. Tá prichádza s revolučnými riešeniami spojenými s tvárovou biometriou. Aj za tie vyhráva banka množstvo ocenení, okrem iného aj v našej ankete Smart Banka.

Vďaka prednému fotoaparátu na vašom telefóne vás dokáže banka bez problémov identifikovať. Práve konkrétna identifikácia osoby je hlavným dôvodom, prečo ešte stále musíme chodiť do banky aj kvôli tým najjednoduchším úkonom. V Tatra banke si však už dlhšie môžete založiť účet práve prostredníctvom tvárovej biometrie – nikde nemusíte chodiť, všetko vybavíte cez aplikáciu.

To však nie je všetko! Nielenže si tu môžete založiť účet, bez potreby návštevy banky môžete aj načerpať úver. A to za 10 minút! Znovu vám pomôže aplikácia v smartfóne a tvárová biometria. Proces, ktorý by inak trval aj niekoľko hodín či dní, zrýchlite na pár minút. A to je výhoda, ktorú ocení každý z nás. Okrem toho tento proces je rovnako bezpečný ako klasická návšteva banky. Má tak iba výhody – jednoducho si v aplikácii vyberiete splatnosť, výšku úveru a výšku splátky a overíte svoju totožnosť cez tvárovú biometriu. Žiadne čakanie!

Veď si to predstavte – máte nakúpené vianočné darčeky, na účte nulu a zrazu uvidíte parádnu zľavu na 4K telku, ktorú ste tak dlho chceli. Peniaze na ňu môžete mať na účte v priebehu 10 minút a všetko je vybavené. Alebo sa vám z ničoho nič pokazí auto a vy sa bez neho nezaobídete ani deň – na financie nemusíte čakať ani hodinu.

Článok vznikol v spolupráci s Tatra bankou.

20.11.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+