MojAndroid

Aj počas uplynulého týždňa sa vo svete technológií udialo mnoho zaujímavých vecí. Ak ste nestihli zachytiť všetky novinky, nevadí. V tomto článku vám prinášame prehľad tých najdôležitejších, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.

Revolučný paušál od 4ky

4ka prináša zdieľaný nekonečný paušál SLOBODA4 (Sloboda na štvrtú). Ide o nový koncept paušálu, ktorý na Slovensku nemá obdobu. Zákazník s týmto paušálom môže využívať volania alebo SMS a dáta na 4 nezávislých 4ka SIM kartách na jednom paušále a za jednu cenu. Ponuka navyše umožňuje majiteľovi paušálu zdieľať volania/SMS a dáta až s tromi ďalšími účastníkmi (členmi skupiny).

Sloboda na štvrtú
Sloboda na štvrtú | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Tieto smartfóny už nebudú aktualizované

Xiaomi na svojej stránke tento týždeň informovalo o modeloch, ktoré už žiadnu aktualizáciu operačného systému a ani bezpečnostnú aktualizáciu nedostanú. Softvérová podpora je pre ne ukončená.

Samsung Galaxy S9 displej
Samsung Galaxy S9+ | Zdroj: Matúš Kapusta

Rovnaký osud dostihol aj obľúbené vlajkové lode Samsung Galaxy S9 a Galaxy S9 Plus predstavené v marci 2018 s operačným systémom Android 8.0 Oreo. Poslednou veľkou aktualizáciou pre tieto zariadenia bol Android 10, na ktorom bežia doteraz. Potom dostávali už len bezpečnostné záplaty.

Zlepšite si zážitok z používania Androidu

Keď si porovnáme prvé vydania Androidu s tými najnovšími, je jasné, že systém si za tie roky prešiel obrovskými zmenami. Google doň nie len že pridal množstvo nových funkcií, ale taktiež sa postaral o to, aby používateľský zážitok bol čo najlepší. Tento týždeň sme vám priniesli päť tipov, ktoré vám zážitok z používania Android smartfónu spríjemnia ešte viac.

Smartfóny a rádiové žiarenie. Ktoré modely sú na tom najhoršie a čo to znamená pre vaše zdravie?

Webový portál BanklessTimes zverejnil zaujímavú listinu smartfónov, ktoré emitujú najväčšie množstvo radiácie (SAR). Analýza indikuje, aké telefóny sú na tom z tohto pohľadu horšie. Povieme si, či nám dokážu rádiové vlny z mobilného telefónu uškodiť.

Pozor na používanie mobilu za volantom. Môžete prísť o vodičák

Používať mobil za volantom sa naozaj neoplatí. Vláda v stredu schválila návrh, ktorý upravuje tresty. Okrem zvýšenia pokút vodičom hrozí aj zákaz vykonávania činnosti.

Recenzia Samsung Galaxy S22

Vlajkové modely zo série Samsung Galaxy S každoročne patria nie len k najočakávanejším smartfónom roka, ale aj k tým najlepším. Samsung Galaxy S22 Ultra aj Galaxy S22+ nesklamali a očakávania naplnili, no čo základný Galaxy S22? Na papieri sa chváli špičkovými parametrami, ktoré sú zabalené do pekného a kompaktného tela. Ale ako dobre vieme, veľa robí aj softvérová optimalizácia, ktorú je ťažko zhodnotiť niekoľkými špecifikáciami. To, aký je Samsung Galaxy S22 v praxi, vám prezradí táto recenzia.

Samsung Galaxy S22
Samsung Galaxy S22 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ktorý je lepší? Xiaomi 12 alebo Samsung Galaxy S22?

V závere týždňa sme si pre vás pripravili porovnanie horúcich kompaktných noviniek – Xiaomi 12 a Samsung Galaxy S22 a zhodnotili, ktorý by sa vám hodil viac.

Náš tip
Podvádzanie v benchmarkoch alebo len snaha vyriešiť vážny problém Androidu? Čo výrobcov vedie k manipulácii s výkonom?
10.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+