MojAndroid

Aj počas uplynulého týždňa sa vo svete technológií udialo mnoho zaujímavých vecí. Ak ste nestihli zachytiť všetky novinky, nevadí. V tomto článku vám prinášame prehľad tých najdôležitejších, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.

Motorola predstavila novú vyklápačku

Ponuka skladacích smartfónov sa na Slovensku rozširuje o ďalšie zaujímavé kúsky. Motorola totiž predstavila dve horúce novinky, ktoré sa snažia zaujať hneď niekoľkými vlastnosťami. A vyzerá to tak, že by to mohlo vyjsť. Toto sú Motorola razr 40 Ultra a Motorola razr 40.

Nové TV od Samsungu sú predstavené

Jeden z najväčších výrobcov televízorov a televíznych sústav na svete, Samsung, teraz predstavil svoje nové portfólio pre rok 2023. Aj keď segment s televíziami je u nás na Slovensku čím ďalej tým menej populárny, pre niektoré spoločnosti je stále atraktívny. My sme sa boli pozrieť na oficiálnom slovenskom predstavení toho najlepšieho, čo Samsung momentálne ponúka.

Hlavné mesto napadli hackeri

Na infraštruktúru bratislavského magistrátu v posledných hodinách útočí nemenovaná hackerská skupina. Hlavné mesto od rána čelí rozsiahlym výpadkom dostupnosti online služieb, vrátane parkovacieho systému PAAS. O situácii informoval primátor hlavného mesta, Matúš Vallo na sociálnej sieti Facebook.

Výsledky foto-testu medzi Samsungom a Apple

Aktuálne najprémiovejšie smartfóny s Androidom aj iOS, Samsung Galaxy S23 Ultra a iPhone 14 Pro (Pro Max je drahší model, no fotí rovnako), sme podrobili testu. Konkrétnejšie sme sa zamerali na kvalitu ich fotoaparátov. Ktorý z nich vytvára podľa vás krajšie obrázky? Prinášame vám výsledky fototestu.

Ako smartfóny negatívne vplývajú na náš zrak

Správy RTVS pred niekoľkými dňami informovali o zhoršenej situácii ohľadom takzvanej “digitálnej slepoty,” ktorú spôsobuje modré svetlo z displejov. V dnešnej modernej dobe, kedy je používanie smartfónu či počítača každodennou rutinou, sa postupne zvyšuje počet pacientov, ktorí trpia týmto ochorením.

Náš tip
Peňaženka Google umožní pridanie viacerých druhov dokladov a kariet

3.6.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+