MojAndroid

Aj počas uplynulého týždňa sa vo svete technológií udialo mnoho zaujímavých vecí. Ak ste nestihli zachytiť všetky novinky, nevadí. V tomto článku vám prinášame prehľad tých najdôležitejších, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.

Nefungujúci internet a problém s routermi

Minulý týždeň v stredu začali padať domáce routre spoločnosti Asus. Problémy začali podľa majiteľov týchto zariadení 16. mája. Používatelia hlásili problémy s modelmi ako napríklad AC68U, AC86U, AX55, AX56U, AX86U alebo AX89X, ktoré predáva Asus aj na Slovensku. Nepomohol im ani reštart zariadenia, po ktorom router vydržal v chode len pár minút, kým nedošla pamäť a opäť padol.

Otestovali sme Huawei P60 Pro

Vlajková loď a najlepšie vybavený smartfón od Huawei dorazil na Slovensko. My sme mali možnosť zúčastniť sa oficiálneho predstavenia v Berlíne, odkiaľ sme si testovací model aj doniesli a otestovali. V našej recenzii sa o tomto smartfóne dozviete všetko podstatné.

Telekom rozdáva dáta

V priebehu tohto týždňa sme sa zúčastnili tlačovej konferencie Telekomu, kde operátor oznámil to, že svojim zákazníkom daruje nekonečné dáta úplne zadarmo. Okrem toho sa pochválil aktuálnym pokrytím, ktoré je na úrovni 42 percent. Taktiež sa môžeme tešiť na novú “dvojičku” zariadení, čo je skôr vianočná akcia.

Netflix začal s obmedzovaním zdieľania účtov

Streamovacia služba už dlhšie avizovala, že bude riešiť predplatiteľov, ktorí zneužívajú rodinné predplatné a zdieľajú ho s inými osobami. Teraz začína robiť prvé reálne kroky a zavádza nový poplatok. V Českej republike je to napríklad 79 korún. Viac o tejto téme nájdete v článku Netflix obmedzuje zdieľanie účtu už aj u našich susedov.

Xiaomi 13 Ultra dostal európsku cenu

Počas tohto týždňa sme sa dozvedeli aj cenu, za ktorú sa bude v Európe predávať najnovšia vlajková loď od Xiaomi a bude poriadne vysoká. Niet sa čomu diviť, veď už Xiaomi 13 Pro u nás stojí 1299 eur. Viac informácií nájdete v článku Xiaomi 13 Ultra dostal európsku cenu a je poriadne vysoká.

26.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+