MojAndroid

Aj počas uplynulého týždňa sa vo svete technológií udialo mnoho zaujímavých vecí. Ak ste nestihli zachytiť všetky novinky, nevadí. V tomto článku vám prinášame prehľad tých najdôležitejších, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.

Xiaomi 13 Ultra oficiálne predstavený

Čínsky výrobca Xiaomi v tomto týždni predstavil svoj najlepší smartfón súčasnosti. V budúcnosti by mala prísť aj globálna verzia, no na Slovensku sa oficiálne predávať nebude. Zatiaľ. Novinka stavila na vysoký výkon, za čo vďačí čipsetu Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, ale najmä na špičkové fotoaparáty.

Softvér pomohla doladiť spoločnosť Leica, s ktorou Xiaomi momentálne spolupracuje. Na zadnej strane smartfónu sa nachádzajú 4 fotoaparáty, zaujme najmä ten hlavný s rozlíšením 50 MP a veľkosťou 1″. Cena v Číne začína na 796 € za variant s 12 GB RAM a 256 GB úložiskom.

Waze s problémom na Android Auto

Navigáciu Waze vo veľkom využívajú aj motoristi, ktorých vozidlá podporujú Android Auto. Mať možnosť dopredu vedieť, čo sa deje na ceste, je niekedy na nezaplatenie. Avšak Waze má momentálne s touto platformou problém, aj po vypnutí a opustení vozidla zostáva aplikácia otvorená na pozadí.

To sa samozrejme okamžite prejaví vo forme rýchlejšieho vybíjania smartfónu. Aplikácia ale zaseknutá nie je, takže riešenie je v tomto prípade pomerne jednoduché. Stačí ju jednoducho zatvoriť. No prečo by ste to mali robiť manuálne, keď by sa to malo stať automaticky? Je to zbytočná robota navyše, na ktorú musíte myslieť.

Goldson: Nebezpečný malvér, na ktorý si treba dávať pozor

Objavil sa ďalší nebezpečný malvér, ktorý sa šíril prostredníctvom 60 aplikácií, ktoré sa nachádzali v obchode Google Play, spoločne zaznamenali viac ako 100 miliónov stiahnutí. Niektoré z nich už Google odstránil, iné boli aktualizované. Pokiaľ máte nainštalovanú jednu z odstránených aplikácií, mali by ste ju odinštalovať. V druhom prípade stačí aktualizovať na najnovšiu verziu, a to priamo cez Google Play.

Vírus v týchto aplikáciách dokázal okrem iného aj sledovať históriu Wi-Fi a Bluetooth zariadení. Ďalej mal prístup k presnej polohe zariadenia prostredníctvom GPS a aby toho nebolo málo, dokázal aj samostatne klikať na reklamy v pozadí bez toho, aby o tom používateľ vedel.

Nové informácie o smartfóne Google Pixel Fold

O prvom skladacom smartfóne od Googlu sme sa v tomto týždni dozvedeli niekoľko dôležitých informácií. Spoznali sme jeho predpokladanú cenu, ale aj dátum predstavenia či veľkosť displeja.

Harry Potter aj Teória veľkého tresku sa vracajú na obrazovky

Streamovacia platforma Max, ktorá vznikne z pôvodnej HBO Max, príde s veľkými novinkami. Na obrazovky sa po dlhých rokoch vráti Harry Potter, no teraz forme seriálu. Ten nás má podľa platformy baviť “desaťročia.”

Fanúšikovia seriálu Teória veľkého tresku si tiež prídu na svoje, keďže platforma chystá pokračovanie vo forme nových sérií. Tvorcom bude opäť Chuck Lorre, ktorý má na svedomí aj predchádzajúce série a taktiež obľúbený seriál Dva a pol chlapa.

23.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+