MojAndroid

V rámci ponuky nášho webu je vám neustále k dispozícii aj špecializované Android Fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami. Radu či riešenie môžete konzultovať s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také.

Patrik31 píše…

Ahojte. Potreboval by som poradiť pri výbere smart hodiniek. Môj vyber sa zúžil na Samsung Gear S3 alebo Galaxy Watch. Je tam medzi nimi nejaký výrazný rozdiel čo sa týka funkcií, batérie a podobne? Ide o moje prvé smart hodinky, tak si chcem vybrať lepšie. Hľadám skôr športovo-elegantný design určený prevazne na sledovanie SMS, emailov a notifikácií. Športové funkcie by som veľmi nevyužíval. Prosím o radu. Ďakujem, Paťo

Evolučná zmena, ktorá má svoju cenu

Hoci Samsung pri hodinkách Galaxy Watch úplne zmenil názvoslovie a línia Gear S tak zrejme zanikla, rozdiely medzi poslednými dvomi generáciami smart hodiniek od Samsungu nie sú na prvý pohľad veľmi veľké. Výhoda v prípade nového modelu je fakt, že je k dispozícii vo viacerých veľkostiach a prevedeniach vrátane eSIM modelu.

V prípade minulej generácie Gear S3 je na výber verzia Classic a Frontier, pričom zaujímavejšie vyzerajú práve hodinky s prívlastkom Frontier. Majú rovnaký 1,3″ OLED displej ako nové Galaxy Watch a aj väčšinu funkcií nových hodiniek. Novinka má však trochu odolnejšie ochranné sklo Gorilla DX+.

Výrazné rozdiely sú však pod povrchom. Galaxy Watch disponujú novým čipom Exynos 9110 s dvomi jadrami s taktom 1,15 GHz, 1,5GB RAM a 4GB vnútornou pamäťou. Gear S3 majú starší dvojjadrový procesor Exynos 7270 s taktom 1,0 GHz, 768MB RAM a rovnakou 4GB vnútornou pamäťou.

Pri pohľade nna špecifikácie a aj v praxi sú nové hodinky rýchlejšie a systém je svižnejší. Najväčší rozdiel je však vo výdrži batérie. Kým Gear S3 boli skôr jednodňové hodinky, Galaxy Watch vydržia na jedno nabitie podľa záťaže aj niekoľko dní. A to je obrovská výhoda bez ohľadu na to, ako hodinky používate.

Ešte väčšia v prípade, ak hodinky nechcete aktívne využívať na športovanie ako autor príspevku na našom fóre. Okrem toho však Galaxy Watch neponúkajú veľké množstvo funkčných vylepšení. Majú pár fitness funkcií navyše, no to zrejme autora príspevku nezaujíma.

V takom prípade bude zohrávať hlavnú úlohu cena. Kým starší model Gear S3 Frontier sa u nás predáva za zhruba 220 EUR, novinka je o stovku drahšia. Každý si teda musí sám zodpovedať otázku, či sa mu oplatí priplatiť 100 EUR navyše za vyšší výkon a lepšiu výdrž batérie, či prípadne dlhšie pretrvávajúcu podporu zo strany výrobcu.

Poradíme aj vám alebo môžete poradiť aj vy!

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vaším mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

23.12.2018
Zdroj: AndroidForum.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+