MojAndroid

V rámci ponuky nášho webu je vám neustále k dispozícii aj špecializované Android Fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami. Radu či riešenie môžete konzultovať s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také.

Patrik31 píše…

Ahojte. Potreboval by som poradiť pri výbere smart hodiniek. Môj vyber sa zúžil na Samsung Gear S3 alebo Galaxy Watch. Je tam medzi nimi nejaký výrazný rozdiel čo sa týka funkcií, batérie a podobne? Ide o moje prvé smart hodinky, tak si chcem vybrať lepšie. Hľadám skôr športovo-elegantný design určený prevazne na sledovanie SMS, emailov a notifikácií. Športové funkcie by som veľmi nevyužíval. Prosím o radu. Ďakujem, Paťo

Evolučná zmena, ktorá má svoju cenu

Hoci Samsung pri hodinkách Galaxy Watch úplne zmenil názvoslovie a línia Gear S tak zrejme zanikla, rozdiely medzi poslednými dvomi generáciami smart hodiniek od Samsungu nie sú na prvý pohľad veľmi veľké. Výhoda v prípade nového modelu je fakt, že je k dispozícii vo viacerých veľkostiach a prevedeniach vrátane eSIM modelu.

V prípade minulej generácie Gear S3 je na výber verzia Classic a Frontier, pričom zaujímavejšie vyzerajú práve hodinky s prívlastkom Frontier. Majú rovnaký 1,3″ OLED displej ako nové Galaxy Watch a aj väčšinu funkcií nových hodiniek. Novinka má však trochu odolnejšie ochranné sklo Gorilla DX+.

Výrazné rozdiely sú však pod povrchom. Galaxy Watch disponujú novým čipom Exynos 9110 s dvomi jadrami s taktom 1,15 GHz, 1,5GB RAM a 4GB vnútornou pamäťou. Gear S3 majú starší dvojjadrový procesor Exynos 7270 s taktom 1,0 GHz, 768MB RAM a rovnakou 4GB vnútornou pamäťou.

Pri pohľade nna špecifikácie a aj v praxi sú nové hodinky rýchlejšie a systém je svižnejší. Najväčší rozdiel je však vo výdrži batérie. Kým Gear S3 boli skôr jednodňové hodinky, Galaxy Watch vydržia na jedno nabitie podľa záťaže aj niekoľko dní. A to je obrovská výhoda bez ohľadu na to, ako hodinky používate.

Ešte väčšia v prípade, ak hodinky nechcete aktívne využívať na športovanie ako autor príspevku na našom fóre. Okrem toho však Galaxy Watch neponúkajú veľké množstvo funkčných vylepšení. Majú pár fitness funkcií navyše, no to zrejme autora príspevku nezaujíma.

V takom prípade bude zohrávať hlavnú úlohu cena. Kým starší model Gear S3 Frontier sa u nás predáva za zhruba 220 EUR, novinka je o stovku drahšia. Každý si teda musí sám zodpovedať otázku, či sa mu oplatí priplatiť 100 EUR navyše za vyšší výkon a lepšiu výdrž batérie, či prípadne dlhšie pretrvávajúcu podporu zo strany výrobcu.

Poradíme aj vám alebo môžete poradiť aj vy!

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vaším mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

23.12.2018
Zdroj: AndroidForum.sk
 • KalichVydra

  Myslím že voľba je jasná. Watch.

 • Roman

  Máte v článku chybu. 1,5 GB RAM majú len 4G verzie tých hodiniek a tie má momentálne len Orange, vo voľnom predaji zatiaľ nie sú. BT model má rovnako ako gear s3 768 MB RAM.
  Gear S3 mne vydržia na jedno nabitie 3 dni. Samozrejme Galaxy Watch vydržia dlhšie ale neviem si predstaviť čo treba robiť aby sa vybili za 1 deň.

  • mp

   Ide len o reklamu… Gear S3 pri predstavení mali v špecifikáciách uvádzanú výdrž 3-4dni, no ak chceš predať novinku, musíš na predchodcu nájsť rozdiely. Ja mám S3 a po 24h majú cca78% po 48h cca52%.. čiže do 4 dní by sa dali používať pri nosení a zapnutí GPS a i. Ak by s nimi chcel športovať od rána do večera s neustálym meraním tepu, potom by mali problém zvládnuť deň.
   Nové Watch sú drahšie a majú lepšiu výdrž, problematika je rovnaká, do 5 dní nosenia a pri max záťaži ako som popísal za 24h potrebujú nabiť.
   Rada – vkus a cena, ostatné je na používaní. :)

 • oskar22

  Gear S3 mi vydržia v pohode aj 3 dni. A to po dvoch rokoch používania.

 • Jurto

  No ja pouzivam na Galaxy Watch nepretrzite meranie tepu a vydrzia mi 4dni.
  Za tie 4 dni mam 2-3 2hodinove aktivity.
  Watch maju silnejsiu bateriu, uspornejsi procesor, ale hlavne su proti S3 vodotesne 5ATM,
  cize mozete s nimi bez problemov aj plavat.

+