MojAndroid

V rámci ponuky nášho webu je vám neustále k dispozícii aj špecializované Android Fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami. Radu či riešenie môžete konzultovať s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také.

3Igor3 píše…

Zdravím, Honor 7 vlastním od decembra 2015, asi tak pred troma mesiacmi mi začala vybíjať baterka zo 40 %/50 %/35 % na 0 % pod sekundou. Tá hodnota z ktorej to kleslo na 0 % je vždy iná. Telefón som dal do továrenských nastavení, čo nepomohlo a tak som dal vymeniť baterku do servisu, no po výmene a asi týždni sa to deje opäť. Znovu som dal telefón do továrenských nastavení a opäť bez zmeny. Myslíte že je s ním koniec? Dá sa nejak formátovať baterka?

Batéria ako večný problém našich smartfónov

Nie je žiadnym tajomstvom, že práve batéria v telefóne robí používateľom často najviac vrások. Samozrejme, s pribúdajúcim vekom telefónu rastie pravdepodobnosť, že baterka nebude fungovať tak dobre, ako keď bol telefón nový. Nie vždy je ale úplne jednoduché určiť príčinu náhlych problémov s výdržou – Je to nejaká aplikácia? Pokazila to posledná aktualizácia? Odišiel mi už telefón celkovo?

Na tieto otázky neexistuje jednoznačná odpoveď. V tomto konkrétnom prípade používateľ Igor postupoval správne – obnovenie továrenských nastavení môže byť často odpoveďou najmä na chyby, ktoré sú spôsobené softvérom. Zároveň výmena batérie je rozumným krokom v prípade, keď si myslíme, že všetko ostatné už zlyhalo.

V starších verziách systému Android, resp. na zariadeniach niektorých výrobcov, bolo k dispozícii nastavenie, ktoré dovoľovalo kalibrovať batériu tak, aby bola zobrazovaná výdrž čo najpresnejšia. Na žiadnom z redakčných telefónov sme však toto nastavenie nenašli, a tak môžeme odporučiť kalibráciu mechanickou cestou – nabiť telefón na 100 % a vybiť ho až dovtedy, kým sa nevypne.

Samozrejme, v tomto konkrétnom prípade to nemusí fungovať správne. Často sa ale stáva, že práve zobrazované percentá batérie nie sú presné, preto je dobré vykonať takéto úplné nabitie a vybitie, niekedy to môže pomôcť. V tomto konkrétnom prípade to však vyzerá naozaj tak, že nefungujú už niektoré ďalšie hardvérové súčasti telefónu. Ak nepomôže výmena celej batérie pri zariadení s takýmto vekom, je veľmi pravdepodobné, že bude chyba aj niekde inde v hardvéri.

Poradíme aj vám, alebo môžete poradiť aj vy!

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vaším mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my, alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

23.9.2018
Zdroj: AndroidForum.sk
 • troll

  Väčšný? To vážne? Slovenčina bola za 5?

  • Toso

   je veľmi pravdepodobné, že bude chybať aj niekde inde v hardvéri…..obávam sa ze autor to po sebe ani nečítal.

  • Palur

   Možno autor chcel urobiť kombináciu slov večný a väčší a vymyslel slovo “väčšný” :-) niečo ako kaišmetke

 • Brutus

  To je naozaj problem precitat si po sebe? –> “že bude chybať aj niekde inde v hardvéri”. Bulvarne denniky pisu zrozumitelnejsie ako vy. Stylistika niektorych viet mi pripada, ako keby ich pisal nejaky hotentot.

 • mechanik teoretik

  Pridám aj ja? Mechanická cesta? To ste ten telefón s baterkou umlátili, kým sa nedostal na nulu?

  mechanický príd. m.

  1. vzťahujúci sa na zákony pohybu a rovnováhy hmotných telies: m-é vlastnosti hmoty (na rozdielnapr. od chemických);

 • IQLogic

  To ste po koľkom pive spísali tento článok? :D

 • Tomáš Petrík

  Obzvlast v pripade Huawei by som upodozrieval aj bateriu samotnu. Mne sa prejavil tento isty problem na Huawei Nexus 6P, tam bol celkom znamy a vypukly. Pomohlo vymenit bateriu, odvtedy drzi pekne.

+