MojAndroid

Už je to opäť tu. Po vianočných sviatkoch, ktoré sú okamžite vystriedané šou CES v Las Vegas prichádza vo svete mobilných technológií niekoľkotýždňové hluché obdobie. Počas toho sa celý svet pripravuje na jednu z najväčších výstav na svete. MWC 2019 oficiálne štartuje zajtra 25. februára a potrvá do štvrtka 28. februára 2019. Veľa dôležitých udalostí sa však odohrá už dnes, tak sa poďme pozrieť na to, čo si pre nás tento rok nachystalo podujatie MWC 2019 v Barcelone.

Samsung

Od spoločnosti Samsung toho na konferencii MWC veľa neočakávame, no aj tak je veľmi pravdepodobné, že jej stánok bude patriť medzi tie najrušnejšie. Neuplynul totiž ešte ani týždeň od predstavenia nových vlajkových lodí série Samsung Galaxy S10, ktoré budú už tradične pútať veľké množstvo pozornosti. Výrobca však ďalšiu tlačovú konferenciu na pláne nemá, a tak do Španielska príde len odprezentovať svoje vlajkové lode na rok 2019.

Huawei

Od čínskeho výrobcu očakávame, že predstaví množstvo zaujímavostí, aj keď nové vlajkové lode medzi nimi nebudú. Tých sa dočkáme koncom marca v Paríži. Huawei by mal však v Barcelone ukázať svoj skladateľný 5G smartfón a veľmi pravdepodobne sa dočkáme aj nových počítačov a ďalších zariadení. Tlačová konferencia je naplánovaná na dnes nedeľu 24. februára o 14:00.

Sony

Jedno z najväčších predstavení si pripravuje spoločnosť Sony. Tá má totiž počas MWC predstaviť novú sériu vlajkových lodí. Podľa posledných informácií by malo ísť o modely Xperia 1, 10, 10 Plus a L3. Novinkou má byť ultra-široký displej a určite aj hardvérové vylepšenia. Tlačová konferencia je naplánovaná na pondelok 25. februára o 8:45.

LG

Svoju novú vlajkovú loď predstaví aj spoločnosť LG. Tá má tlačovú konferenciu dnes 24. februára o 19:30. Dočkať by sme sa mali vlajkovej lode LG G8, ktorá má okrem iného zaujať displejom, ktorý bude rezonovať a zlepšovať tak zvukové podanie. Uvidíme, aké ďalšie novinky si LG pre nás nachystalo.

HMD Global (Nokia)

V nedeľu 24. februára o 16:00 má tlačovú konferenciu nachystanú aj spoločnosť HMD Global, ktorá tu predstaví novinky značky Nokia. Je veľmi pravdepodobné, že uvidíme hneď niekoľko modelov vrátane dostupnejších zariadení, no najviac pozornosti sa bude sústrediť na pripravovanú vlajkovú loď Nokia 9 PureView. Tá by mala priniesť päť snímačov zadného fotoaparátu a ďalšie zaujímavé vymoženosti.

Ostatní výrobcovia

Samozrejme, výstava nebude iba o vyššie spomenutých spoločnostiach. Práve naopak, je veľmi pravdepodobné, že sa dočkáme obrovského množstva noviniek, ktoré sme dopredu neočakávali. Už o pár minút o 10:30 má tlačovú konferenciu spoločnosť Xiaomi, ktorá môže prekvapiť a priniesť veľké množstvo noviniek. Niečo podobné očakávame aj od ďalších čínskych výrobcov, pre ktorých je výstava MWC najlepší spôsob ako ukázať svoje najlepšie zariadenia a technológie Európe a celému svetu.

Ústrednou témou bude aj tento rok pripojenie 5G či umelá inteligencia. Tieto dve heslá zaznievajú barcelonským výstaviskom neustále už niekoľko rokov a je veľmi pravdepodobné, že teraz ich budú predstavitelia opakovať ešte intenzívnejšie. Sme preto zvedaví, aké novinky si spoločnosti nachystali aj v tejto oblasti.

My budeme všetky predstavenia monitorovať priamo z diania konferencie v Barcelone a prinášať vám všetky zaujímavé informácie spolu s prvými pohľadmi na predstavené novinky. Sledujte preto náš web a stránku mojandroid.sk/mwc-2019, kde nájdete v najbližších dňoch všetky dôležité informácie z najväčšej mobilnej výstavy na svete.

24.2.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+