MojAndroid

Všimli sme si, že na našu webstránku začalo chodiť stále viac ľudí, ktorí sú vo svete Androidu úplne noví a potrebujú poradiť s vecami, ktoré sú pre iných samozrejmosťou. Týmto článkom by sme teda radi začali odpovedať na vaše otázky. Budeme radi, keď nám v komentároch napíšete čo by vás zaujímalo. Zatiaľ máme naplánovaný článok o tom ako nainštalovať aplikáciu a ako a kde aplikácie hľadať.

Notifikačný panel je malý šedý pásik  v hornej časti displeja vášho Android telefónu. Zobrazuje dôležité informácie o stave vášho telefónu – okrem iného čas, stav batérie, silu signálu a stav wifi pripojenia či Bluetooth. Ďalšie ikonky sa ukážu, keď sa stane niečo, čo vyžaduje vašu pozornosť, ako napríklad nová textová správa, email, zmeškaný hovor alebo správa v odkazovej službe. Niektorí ľudia ho volajú aj “roletka”, lebo sa dá prstom stiahnuť cez celý displej. Toto je obyčajne najrýchlejší a najjednoduchší spôsob ako sa dostať  k podrobnejším informáciám o prichádzajúcich udalostiach, resp. priamo do aplikácie, ku ktorej patria.

Práve nainštalované aplikácie tiež zobrazia upozornenie v paneli notifikácií, čím vám dajú možnosť ich spustiť priamo odtiaľ namiesto toho, aby ste museli ísť do hlavného menu a hľadať ju.

Skúste na jedeň deň sledovať, čo všetko sa na vašom notifikačnom paneli zobrazuje. Toto je jedna z veľmi vydarených vecí na Androide – namiesto toho, aby vás vyrušoval pri čomkoľvek, čo práve robíte, slabučko zapípa alebo zabliká (toto závisí od konkrétneho telefónu a vašich nastavení), pridá upozornenie do “roletky” a nechá zobrazenú malú ikonku, až kým sa jej nebudete venovať. Ak sa týchto upozornení nahromadí, môžete ich jednoducho všetky vymazať – natiahnite panel na celý displej a kliknite na tlačidlo Clear v pravej hornej časti:

Tu je krátke video, kde jeden z členov Android tímu v Google vysvetľuje ako panel notifikácií funguje:

Nasledujúca tabuľka zobrazuje niektoré notifikačné ikonky, ktoré na vás môžu “vyskočiť”, spolu s ich vysvetleniami.

Batéria sa nabíja.
Stav batérie: plná, 75%, 50%, 25%.
Prebieha hovor.
Hovor je pozastavený.
Zmeškaný hovor.
Nový email.
Nová textová správa.
Nová MMS správa.
Nová hlasová správa.
Telefón stíšený.
Budík je nastavený.
Presmerovanie hovorov aktívne.
Sila signálu, roaming, žiadny signál
GPS zapnuté, GPS prijíma/posiela údaje
Wifi pripojené, wifi nepripojené, ale v dosahu sú siete
Aplikácia stiahnutá alebo aktualizovaná
Bluetooth zapnuté, Bluetooth zariadenie pripojené
Synchronizácia údajov.
Viac upozornení.
USB pripojené.
Synchronizačná chyba alebo zapnutý odľadovací mód na PC
Prehráva sa zvukový súbor.
Hlasný odposluch.
Udalosť a kalendári.
Upload/download
Letecký mód.

Zdroj: GuyZero

4.1.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+