MojAndroid

Clubhouse vzbudil veľa pozornosti. Ide o sociálnu sieť, ktorá funguje výlučne na báze hovoreného slova a ľudia si ju obľubujú. Táto novinka sa doslova hodí na aktuálnu situáciu, počas lockdownu. O tom, kedy bude dostupný Clubhouse pre Android, informoval portál Phandroid.

Clubhouse pre Android už do 6 týždňov

Sociálna sieť je momentálne dostupná len pre používateľov iOS zariadení a dostať sa do nej je možné len prostredníctvom pozvánky. Každý nový člen získa dve poznámky, ktoré môže posunúť ďalej. To pridáva Clubhousu istú dávku originality a členovia sa môžu cítiť ako VIP.

Klient pre operačný systém Android je už vo vývoji a dočkať by sme sa mohli už v máji, kedy by sa aplikácia mohla objaviť v obchode Google Play. Šikovní českí vývojári vytvorili klienta pre túto sociálnu sieť, ktorý je určený pre Android a funguje výborne. Viac informácií o tejto aplikácii aj s odkazom na stiahnutie nájdete v článku Clubhouse pre Android? pomôže vám táto česká aplikácia.

V poslednom období sa doslova roztrhlo vrece s rôznymi únikmi informácií zo sociálnych sietí. Ani Clubhouse nezostal “nepoškvrnený”. Téme sme sa podrobnejšie venovali v článku Ďalšia sociálna sieť zaznamenala veľký únik dát.

Všetci chcú byť ako Clubhouse

Na extrému popularitu novej audio sociálnej siete reagujú aj najväčší hráči na trhu a pomaly predstavujú svoje alternatívy. Facebook už predstavil svoj Hotline, Twitter chcel dokonca Clubhouse kúpiť, ponúkal 4 miliardy USD. Na alternatívach pracuje aj Slack či Telegram. Očakávame, že v najbližšej dobe sa k týmto službám pridajú aj ďalšie.

Náš tip
Orange: Najpredávanejšie Android smartfóny za marec 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+