MojAndroid

Riešenie cloudových úložísk je v poslednom čase veľmi obľúbené. Vďaka cloudu nepotrebujete mať svoje súbory všetky uložené fyzicky v pamäti telefónu či v počítači. Jednoducho ich odošlete na cloud a máte k nim prístup odkiaľkoľvek. Samozrejme, ak máte k dispozícii internetové pripojenie. Toto je zoznam najlepších cloudových úložísk podľa redakcie.

Disk Google

Cloudové riešenie priamo do spoločnosti Google. Štandardne máte k dispozícii až 15 GB úložný priestor, kam si môžete ukladať svoje súbory. Výhodou je, že aj prezentácie, tabuľky či dokumenty, kgoré vytvoríte v online editoroch Googlu sú uložené priamo tu. To znamená, že k ním máte prístup ako zo svojho smartfónu, tak z počítača či tabletu. Pokiaľ by vám nestačilo 15 GB priestoru, dokúpiť si môžete oveľa väčšie úložisko. Ceny začínajú od 100 GB za 1,99 € mesačne až po 30 TB za 299,99 € mesačne.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

OneDrive

Podobným riešením, ako Disk Google je aj OneDrive, avšak ten pochádza z dielne Microsoftu a je viac viazaný zase na aplikácie a programy Microsoftu. Môžete sa tešiť na synchronizáciu poznámok, vytvorených vo OneNote či wordových dokumentov, excelovských tabuliek a prezentácií. Samozrejme, uploadovať môžete aj svoje vlastné súbory. Pre prístup k nim vám stačí Microsoft účet a zariadenie, z ktorého sa pripojíte. Môže ním byť napríklad smartfón, počítač či tablet. Pokiaľ neplánujete za svoje úložisko platiť, k dispozícii budete mať 5 GB voľného priestoru. Za 1,99 € mesačne získate 50 GB, za 99,99 € mesačne máte až 6 TB.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Dropbox

Ďalšia skvelá cloudová služba, ktorá je na trhu už dlhší čas a teší sa obľube používateľov. K dispozícii  sú dva gigabajty dát zdarma. Na cloud môžete uploadovať súbory, aké si len zmyslíte. Pokiaľ by vám 2 GB nestačili, za 8,25 € mesačne získate 1 TB dát, prípadne za 16,58 € mesačne máte až dva terabajty. Samozrejme, s platenými plánmi získate aj iné výhody, ktoré so základným balíčkom nemáte.

Verzia: 88.2.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 88.2.2
Aktuálna cena: Zdarma

Google Fotky

Ďalšia služba od Googlu, ktorá sa v poslednom čase dostala do popredia a radi ju využívame aj my. Android smartfóny majú túto aplikáciu predinštalovanú a slúži ako galéria fotografií a videí. Ak však zapnete aj zdieľanie, dostávate sa na úplne inú úroveň. Vaše fotografie sa automaticky odosielajú na cloud, pričom máte dve možnosti. Ak vyberiete originálnu kvalitu, máte k dispozícii zdieľaných 15 GB s ostatnými súbormi na Disku Google. Pokiaľ však vyberiete možnosť „vysoká kvalita“, fotografie môžete ukladať neobmedzene. A tým neobmedzene myslíme naozaj neobmedzene. Už nikdy nebudete musieť nič vymazať kvôli tomu, aby ste uvoľnili priestor. Navyše, k fotografiám máte prístup odkiaľkoľvek, stačí byť len pripojený k internetu. Prehliadať ich tak môžete na počítači, smartfóne či tablete.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Nenašli ste v tomto výbere svoju obľúbenú aplikáciu? Nevadí, podeľte sa s nami o svoj výber!

Partner seriálu je 365.banka

Klientom 365 sa staneš tak, že si stiahneš appku, budeš potrebovať svoj občiansky preukaz, zmluvy Ti pošleme e-mailom a podpíšeš ich podržaním tlačidla priamo v appke. Na záver sa s nami ešte spojíš cez videohovor a hotovo.

Účet si založíš aj pri kávičke. Dostaneš k nemu platobnú kartu, Google Pay, sporenie, odmeňovací program a mnoho ďalšieho. To všetko zadarmo.

Verzia: 4.7.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.7.3
Aktuálna cena: Zdarma

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Najlepšie Android aplikácie na počasie | Tipy redakcie

Náš tip
Najlepšie launchery pre Android | Tipy redakcie

Náš tip
Najlepšie Android aplikácie s GPS navigáciou | Tipy redakcie

 

  • Upravte si kategóriu na nahlasovanie.

  • Dano

    Na správu súborov v cloude používam už roky iba Xplore – slovenský súborový manažér. Zvláda všetky bežné a to dokonca aj tak že tam posiela a sťahuje aj priečinky nie iba súbory (nie každá aplikácia to zvládala…). Ten my stačí… Na automatické alebo manuálne zálohovanie potom aplikácie od MetaCtrl, napríklad OneSync pre OneDrive, tie mi vyhovujú najlepšie. Zálohujú vybrané priečinky, a to dokonca jednosmerne alebo obojsmerne, ako kto chce…

  • Rastislav Salamon

    Osobne vyuzivam OneDrive, kde mam 1TB zdarma, funguje to rychlo a spolahlivo

  • Miroslav Kralčák

    dobra apka je shoebox. vsetky fotky som si tam nahral z PC a vidim ich na telefone aj

+