MojAndroid

Riešenie cloudových úložísk je v poslednom čase veľmi obľúbené. Vďaka cloudu nepotrebujete mať svoje súbory všetky uložené fyzicky v pamäti telefónu či v počítači. Jednoducho ich odošlete na cloud a máte k nim prístup odkiaľkoľvek. Samozrejme, ak máte k dispozícii internetové pripojenie. Toto je zoznam najlepších cloudových úložísk podľa redakcie.

Disk Google

Cloudové riešenie priamo do spoločnosti Google. Štandardne máte k dispozícii až 15 GB úložný priestor, kam si môžete ukladať svoje súbory. Výhodou je, že aj prezentácie, tabuľky či dokumenty, kgoré vytvoríte v online editoroch Googlu sú uložené priamo tu. To znamená, že k ním máte prístup ako zo svojho smartfónu, tak z počítača či tabletu. Pokiaľ by vám nestačilo 15 GB priestoru, dokúpiť si môžete oveľa väčšie úložisko. Ceny začínajú od 100 GB za 1,99 € mesačne až po 30 TB za 299,99 € mesačne.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

OneDrive

Podobným riešením, ako Disk Google je aj OneDrive, avšak ten pochádza z dielne Microsoftu a je viac viazaný zase na aplikácie a programy Microsoftu. Môžete sa tešiť na synchronizáciu poznámok, vytvorených vo OneNote či wordových dokumentov, excelovských tabuliek a prezentácií. Samozrejme, uploadovať môžete aj svoje vlastné súbory. Pre prístup k nim vám stačí Microsoft účet a zariadenie, z ktorého sa pripojíte. Môže ním byť napríklad smartfón, počítač či tablet. Pokiaľ neplánujete za svoje úložisko platiť, k dispozícii budete mať 5 GB voľného priestoru. Za 1,99 € mesačne získate 50 GB, za 99,99 € mesačne máte až 6 TB.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Dropbox

Ďalšia skvelá cloudová služba, ktorá je na trhu už dlhší čas a teší sa obľube používateľov. K dispozícii  sú dva gigabajty dát zdarma. Na cloud môžete uploadovať súbory, aké si len zmyslíte. Pokiaľ by vám 2 GB nestačili, za 8,25 € mesačne získate 1 TB dát, prípadne za 16,58 € mesačne máte až dva terabajty. Samozrejme, s platenými plánmi získate aj iné výhody, ktoré so základným balíčkom nemáte.

Verzia: 88.2.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 88.2.2
Aktuálna cena: Zdarma

Google Fotky

Ďalšia služba od Googlu, ktorá sa v poslednom čase dostala do popredia a radi ju využívame aj my. Android smartfóny majú túto aplikáciu predinštalovanú a slúži ako galéria fotografií a videí. Ak však zapnete aj zdieľanie, dostávate sa na úplne inú úroveň. Vaše fotografie sa automaticky odosielajú na cloud, pričom máte dve možnosti. Ak vyberiete originálnu kvalitu, máte k dispozícii zdieľaných 15 GB s ostatnými súbormi na Disku Google. Pokiaľ však vyberiete možnosť “vysoká kvalita”, fotografie môžete ukladať neobmedzene. A tým neobmedzene myslíme naozaj neobmedzene. Už nikdy nebudete musieť nič vymazať kvôli tomu, aby ste uvoľnili priestor. Navyše, k fotografiám máte prístup odkiaľkoľvek, stačí byť len pripojený k internetu. Prehliadať ich tak môžete na počítači, smartfóne či tablete.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Nenašli ste v tomto výbere svoju obľúbenú aplikáciu? Nevadí, podeľte sa s nami o svoj výber!

Partner seriálu je 365.banka

Klientom 365 sa staneš tak, že si stiahneš appku, budeš potrebovať svoj občiansky preukaz, zmluvy Ti pošleme e-mailom a podpíšeš ich podržaním tlačidla priamo v appke. Na záver sa s nami ešte spojíš cez videohovor a hotovo.

Účet si založíš aj pri kávičke. Dostaneš k nemu platobnú kartu, Google Pay, sporenie, odmeňovací program a mnoho ďalšieho. To všetko zadarmo.

Verzia: 4.7.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.7.3
Aktuálna cena: Zdarma

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Najlepšie Android aplikácie na počasie | Tipy redakcie

Náš tip
Najlepšie launchery pre Android | Tipy redakcie

Náš tip
Najlepšie Android aplikácie s GPS navigáciou | Tipy redakcie

 

28.1.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+