MojAndroid

Dobrá správa pre tých, ktorí radi objednávajú z čínskych e-shopov. Clo už na Slovensku za objednávky platiť nebudeme.

Portál živé.aktuality.sk teraz informoval o tom, že na svete je dohoda, a to konkrétne medzi Českou poštou a e-shopmi Aliexpress a Wish. Zákazníkovi pošle rovno zdanený výrobok a príjemca už nemusí platiť žiadny poplatok za colné konanie.

Žiadne poplatky za clo pri objednávkach z Číny

Slovenská pošta s tou českou podpísala dohodu, aby slovenskí klienti mohli z týchto e-shopov nakupovať rýchlejšie, pohodlnejšie a lacnejšie. Vedúca odboru komunikácie a marketingu Slovenskej pošty, Jana Lukáčová, sa pre živé.sk vyjadrila nasledovne:

„Zásielky, ktoré budú na Slovensko prichádzať na základe tejto dohody, pôjdu priamo do prepravy k adresátom. Slovenská pošta tak zníži množstvo zásielok, ktoré by vyžadovali manipuláciu na colno-deklaračnom oddelení“

Klienti vďaka tomu budú môcť z týchto obľúbených internetových obchodov opäť objednávať tovar bez ďalších poplatkov, a zároveň naň nebudú čakať tak dlho. Veľké čínske e-shopy tento problém zvyknú riešiť aj tým, že tovar naskladnia v európskych skladoch. Sklady sú napríklad v Španielsku, Nemecku, Poľsku či v Českej republike. Objednávka z európskeho skladu zvykne doraziť už do jedného týždňa, samozrejme bez nutnosti platiť clo a DPH.

Podľa Slovenskej pošty až 90 percent zásielok, ktoré sú objednané z ázijských krajín na Slovensko, pochádza práve z týchto dvoch e-shopov, s ktorými sa teraz dohodla.

Náš tip
Váš Android nemá podľa Apple takmer žiadnu hodnotu. Toto sú ceny, za ktoré vykupuje jednotlivé modely
20.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+