MojAndroid

Určite ste sa stretli so situáciou, keď ste potrebovali zo svojho Android telefónu či tabletu rýchlo skopírovať text do počítača. Ako jednoduché riešenie sa ponúkalo poslanie textu pomocou e-mailu alebo niektorej aplikácie, ktorá sa synchronizuje v cloude. Máme však pre vás ešte jednoduchší spôsob a tým je použitie aplikácie ClipSync.

ClipSync ponúka funkciu kopírovania medzi Androidom a PC s operačným systémom Windows v štýle Ctrl-copy&paste. To znamená, že po vybraní a skopírovaní textu v Androide sa tento automaticky synchronizuje s clipboardom na PC. Nie je nič jednoduchšie, ako následne stlačiť dobre známu kombináciu klávesov Crtl+V – skopírovaný text z Androidu sa razom objaví na obrazovke vášho PC.

Inštalácia a použitie aplikácie sú veľmi jednoduché a zvládne ich skutočne každý. Stačí ak si do svojho telefónu s Androidom nainštalujete ClipSync pomocou nižšie uvedeného odkazu na Google Play a na počítači s Windowsom doinštalujete ClipSync server. Ten stiahnete na oficiálnych stránkach aplikácie alebo prostredníctvom tohto odkazu –> ClipSync Server.

Po spustení aplikácie musíte vyhľadať dostupné servery – podmienkou je, aby zariadenie a PC boli pripojené do tej istej lokálnej siete. Stlačením tlačidla “Connect to new server” sa dostupné servery vyhľadajú automaticky. V prípade ak nie sú nájdené žiadne servery a ste si istí, že server je na PC spustený, skúste zadať IP adresu PC ručne a uistite sa, že komunikácia nie je blokovaná firewallom. Po úspešnom pripojení vám už nič nebráni vo využívaní rýchleho kopírovania textov medzi Androidom a počítačom v obidvoch smeroch.

Aplikácia podporuje funkciu kopírovania a vkladania textu:

  • Z Androidu do PC – skopírovaním textu v Androide (podržanie prsta na displeji -> kopírovať) a jeho následným vložením na PC pomocou klávesovej skratky Crtl+V
  • Z PC do Androidu – skopírovaním textu na PC pomocou klávesovej skratky Ctrl+C a jeho vložením na Androide (podržaním prsta na displeji -> vložiť)

Server ClipSync funguje zatiaľ len v operačnom systéme Windows, no autor do budúcnosti plánuje vydať aj verziu kompatibilnú s ostatnými operačnými systémami, ako Mac OS X a Linux. Ná záver ešte prikladáme sľúbený link na stiahnutie a krátke video s ukážkou fungovania aplikácie.

Verzia: 1.2.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.2
Aktuálna cena: Zdarma

14.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+