MojAndroid

Operačný systém Android a každý android smartfón obsahuje už po rozbalení predinštalovanú aplikáciu Kalkulačky (Calculator). Tá zvláda tie najzákladnejšie aritmetické funkcie a väčšine bežných užívateľov postačuje. Náročnejší užívatelia ale často siahnu po nejakom lepšom a prepracovanejšom riešení z obchodu Play. Jedným z adeptov na alternatívnu aplikáciu k štandardnej kalkulačke môže byť aj ClevCalc.

Jednoduchý a praktický dizajn

Prvé, čo človeku po spustení aplikácie udrie do očí, je minimalistický dizajn. Žiadne omaľovánky, lesknúce sa ikonky ani zbytočne animácie. Len čistý funkčný dizajn. Vrch aplikácie zaberá lišta, na ktorej ľavej strane nájdeme ikonku pre bočný panel obsahujúci všetky dostupné typy kalkulačiek. Vpravo sa nachádza ikonka histórie výpočtov s možnosťou vymazania histórie. Vedľa nej je ikona submenu s možnosťou nastavenia počtu desatinných miest a vstup do nastavení.

Nastavenia obsahujú viacero možnosti.  Dá sa nastaviť úvodný typ kalkulačky tak, ako aj ich poradie v menu. Pre ľudí, ktorí potrebujú odozvu, sú tu vibrácie. Pre tých, ktorí spracúvajú dlhé výpočty, možnosť nastaviť neustále zapnutý displej pri spustení kalkulačky. Komu nevyhovuje základný farebný motív si môže vybrať z 15 ďalších farebných tém. Vlastníci smartfónov s AMOLED displejmi asi siahnu po praktickom tmavom motíve (Dark).

                    

Obrovské množstvo špeciálnych kalkulačiek

Najväčším plusom aplikácie sú rôzne typy kalkulačiek, ktorých výber je skutočne pestrý. Základná kalkulačka (General Calculator), teda aritmetická, rozširuje predinštalovanú o ďalšie aritmetické funkcie, konštanty, logaritmy a goniometrické funkcie. Prevodník mien (Currency Converter) dokáže previesť až 106 svetových mien. Sám si po spustení samozrejme aktualizuje kurzový lístok. Prevodník jednotiek (Unit Converter) prevedie jednotky dĺžky, váhy, objemu, času, teploty, sily, energetických hodnôt,  sily,  tlaku, rýchlosti, spotreby a samozrejme dátových jednotiek.

Kalkulačka zliav (Discount Calculator) počíta s piatimi hodnotami(DPH, pôvodná cena, zľava v percentách, zvýhodnená cena, konečná cena) a po zadaní minimálne dvoch vypočíta zvyšné.  Konvertor svetových časov (World Time Converter) už z logiky názvu zobrazuje čas pre 400 svetových miest. Užívateľ si môže nastaviť, ktoré mestá sa majú zobrazovať. Kalkulačka ceny paliva (Fuel Cost Calculator) po zadaní vzdialenosti, priemernej spotreby vášho auta a ceny paliva spočíta výslednú cenu paliva vášho výletu. Pokiaľ nepoznáte priemernú spotrebu vášho auta, môžte si ju vypočítať pomocou Kalkulačky priemernej spotreby (Fuel Efficiency Calculator).

                   

Reklamy, alebo pomerne vysoká cena

Pre študentov je tu GPA kalkulačka (GPA Calculator) na výpočet ich hodnotení. Zdravotná kalkulačka (Health Calculator) z vašej výšky, hmotnosti, veku a pohlavia vypočíta váš hmotnostný telesný index (BMI) a bazálny metabolický výdaj (BMR). Kalkulačku hexidecimalných hodnôt (Hexidecimal Calculator), teda šestnástkovej sústavy, ocenia hlavne informatici. Ovulačnú kalkulačku (Ovulation Calculator) pre zmenu ženy. Úverovú kalkulačku (Loan Calculator) každý, kto plánuje pôžičku. Kalkulačka DPH (Sales Tax Calculator) slúži, ako názov napovedá, na výpočet dane a konečnej ceny po zdanení. Kalkulačka ceny jednotky (Unit Price Calculator) spočíta z celkovej ceny a počtu jednotiek (tovaru) cenu jednej jednotky a viaceré možnosti porovná.

Mínusom aplikácie, tak ako väčšiny, ktoré sú zdarma, je reklama. Okrem klasického reklamného pruhu v dolnej časti sa občas objaví aj fullscreen reklama. Po poslednej aktualizácii ale už ClevCalc umožňuje zakúpiť verziu bez reklám. Cena 5 eur ale nie je najnižšia.

Verzia: 2.15.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.15.4
Aktuálna cena: Zdarma

14.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+