MojAndroid

Pridávanie tmavého režimu je posledný rok najčastejším vylepšením, ktoré prinášajú aktualizácie mobilných aplikácií. Pôvodný trend bieleho grafického rozhrania zmenil nástup OLED technológie displejov, a to hlavne pri displejoch smartfónov iPhone spoločnosti Apple. Tmavý režim nezačali aplikovať len tvorcovia aplikácií tretích strán, ale aj samotný Google. Ten ho implementoval aj do najnovšej verzie systému Android 10. Podľa serveru AndroidPolice ho teraz prináša aj aktualizácia aplikácie Google Play Books na verziu 5.4.

K čomu slúži aplikácia Google Play Books?

Aplikácia Google Play Books je vo svojej podstate čítačka elektronických kníh, ktoré sú už niekoľko rokov dostupné v rámci obchodu Google Play. Či už ide o klasické textové knihy, audio knihy alebo komiksy. Zákazník si môže vybrať z rôznych žánrov, beletrie, prózy, náučných kníh alebo učebníc. Vďaka Google Play Books ich môže mať používateľ vždy pri sebe. Online synchronizácia umožní plynule pokračovať v čítaní alebo počúvaní aj na inom mobilnom zariadení a PC. Aplikácia obsahuje obsahuje viacero možností úpravy textu a pohodlia čítania. Teraz sa k nim pridáva aj tmavý režim.

K čomu je dobrý tmavý režim?

Tmavý režim má dve zásadné výhody. Tou prvou je úľava pre oči pri sledovaní displeja v šere alebo noci. V prípade Google Play Books je táto výhoda dvojnásobná, pretože väčšina ľudí číta knihy pred spaním pri slabšom osvetlení. Druhou výhodou je menšia spotreba energie pri spomínaných OLED displejoch, čím sa šetrí batéria a zvyšuje výdrž. Najnovšiu verziu Google Play Books s tmavým režimom stiahnete v obchode Google Play. Prípadne ju môžete nainštalovať cez APK súbor.

Náš tip
Do Huawei Mate 30 Pro už Google služby nenainštalujete nijakým spôsobom
5.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+