MojAndroid

p class=”p1″ style=”text-align: justify;”>Efektívne fungovanie moderných tímov si vyžaduje úzky kontakt medzi ich jednotlivými členmi. Moderný tím však už nemusí sedieť v jednej kancelárii a dokonca ani v jednom meste, či časovom pásme. Project Squared je cloudová aplikácia novej generácie, ktorá umožňuje vytvárať uzatvorené i otvorené miestnosti, chatovať a deliť sa o nápady i dokumenty. Aplikácia Cisco Project Squared je dostupná nielen pre platformy iOS a Android, ale aj prostredníctvom webového rozhrania. Umožňuje zostať v kontakte s kolegami aj keď práve nesedíte v kancelárii.

V súčasnosti sú už mladí zamestnanci zvyknutí pracovať kdekoľvek a kedykoľvek. Nechcú sa nechať obmedzovať priestorom kancelárie,“ hovorí František Baranec, obchodný riaditeľ spoločnosti Cisco Slovensko. „Cisco už predstavilo riešenia pre zasadacie miestnosti i pre pracovný stôl a teraz robí ďalší krok. Project Squared umožňuje nosiť nástroj pre efektívnu tímovú spoluprácu priamo vo vrecku. Smartfón teraz zvládne takmer to isté ako kancelárske nástroje pre vzdialenú spoluprácu. Aplikácia je k dispozícii bezplatne a v budúcnosti sa budú jej možnosti ešte rozširovať.“

Aplikácia Project Squared je dostupná zdarma v obchodoch Google Play a AppStore a ani za jej využívanie sa neplatia žiadne poplatky. Užívatelia mobilnej aplikácie sa môžu pripojiť do audio či video konferencie s väčším počtom účastníkov, chatovať alebo si vymieňať dokumenty s kolegami alebo známymi. Nastavenie aplikácie pritom umožňuje prístup len vopred definovaným užívateľom. Project Squared tak v podstate prepája fyzickú konferenčnú miestnosť s tou virtuálnou. Mobilní užívatelia navyše môžu dostávať automatické upozornenia, pokiaľ sa v miestnosti niečo zmení. Nemusia tak stále kontrolovať poštu, ak čakajú dôležitú správu.

Práve prepojenie menších tímov v reálnom čase patrí k najväčším devízam aplikácie Project Squared. Každý člen tímu si môže nezávisle od ostatných vybrať, ktorý komunikačný kanál chce práve používať. Všetky sa totiž spájajú v jednotnom prostredí, ktoré je dostupné na akomkoľvek zariadení – buď ako aplikácia alebo vo webovom prehliadači. V blízkej budúcnosti bude navyše možné prepojiť prostredie Project Squared s ďalšími prvkami architektúry pre tímovú spoluprácu spoločnosti Cisco. Z mobilnej aplikácie Project Squared sa tak bude možné pripojiť do video konferencie, organizovanej z on-premise riešení v zasadacej miestnosti alebo zavolať na IP telefón.

Snímka obrazovky 2014-12-09 o 19.23.50 Snímka obrazovky 2014-12-09 o 19.23.54 Snímka obrazovky 2014-12-09 o 19.23.59

Project Squared využíva spoľahlivé cloudové technológie spoločnosti Cisco, ktoré sú súčasťou Intercloudu, globálneho cloudu cloudov. To zaručuje, že Project Squared bude dostupný bez ohľadu na to, v akej časti sveta sa užívateľ nachádza. K tejto firemnej sociálnej sieti sa možno pripojiť pomocou mobilnej aplikácie alebo z webového prehliadača. Na autorizáciu postačí len meno a heslo, nie je nutné využívať VPN prístup, či špeciálne bezpečnostné plug-iny. Pri nasadení vo firemnom prostredí podporuje Project Squared firemný Single Sign On (SSO) poverenie, čo znamená, že pri prihlasovaní sa automaticky využijú všetky firemné politiky.

Pri použití Project Squared vo firemnom prostredí môžu mať navyše užívatelia k dispozícii aj ďalšie podnikové nástroje, či už ide o Active Directory, spoločné využívanie kalendárov alebo služby WebEx, či Box. Členovia tímu tak môžu aj mimo kancelárie využívať tie nástroje, ktoré potrebujú.

Verzia: 2.0.4330
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.4330
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: tlačová správa

9.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+