MojAndroid

Slido má určite dôvod na radosť – kúpila ho jedna z najväčších počítačových firiem sveta – Cisco. Tá chce vďaka Slidu posilniť svojho komunikačného klienta WebEx. Konkrétne vďaka nemu bude schopná vylepšiť panel otázok a odpovedí, ankety a celkovú interaktivitu hovorov.

Cisco kupuje Slido, aby vylepšilo ich WebEx

Zoom síce vládne svetu, čo sa týka pracovných videohovorov, ale WebEx sa nechce vzdať – má predsa za sebou jednu z najväčších firiem sveta. Tá sa teraz rozhodla investovať do WebExu kúpou nášho známeho startupu – Slido.

Ak ste niekedy boli na nejakej väčšej prednáške, je viac než pravdepodobné, že organizátori tam pripravili plátno a vytvorili miestnosť, kde sa môžete pripojiť a pýtať sa otázky cez internet. Ak je vám takáto situácia povedomá, určite to celé bežalo na Slide.

Ten vám umožňuje pýtať sa otázky (aj anonymne) a bez prekrikovania ostatných, prostredníctvom vášho mobilu. Je to taká malá sociálna platforma, pretože otázky môžete nie len pridávať, ale aj za ne hlasovať – najzaujímavejšie tak viete vytlačiť na vrch a menej zaujímavé zase stiahnuť nižšie.

TechCrunch však spomína, že detaily akvizície sú neznáme, ale robia všetko preto, aby zistili viacej informácií. Spomínajú len to, že Slido od svojej existencie (2013) potrebovalo z vonkajších zdrojov zatiaľ len 40 000 dolárov, čo je na startup veľmi nízka suma.

Je to aj vďaka ich skvelej platforme, ktorú používali aj Elon Musk či Steve Wozniak, my na našich Android Roadshow, ale aj vyššie spomínaný TechCrunch sa priznal, že ju aspoň raz použili.

Spomínajú tiež, že dohoda nadobudne platnosť v máji 2021. Cisco a ich WebEx sa týmto krokom zrejme chcú priblížiť k Zoomu, ktorý umožňuje otázky a odpovede už dlhšiu dobu. Pri videohovoroch totiž platí, že rozprávať môže len jeden a len na neho je zaostrená celá pozornosť. Medzičasom sa môže niekomu inému stať to, že svoju otázku zabudne.

Slido takto umožní postupne zbierať otázky všetkých zúčastnených a následne sa k nim vrátiť, keď prezentujúci skončí svoju reč. Moderátori taktiež dostanú možnosť vytvárať ankety a získať tak prehľad o názoroch zúčastnených.

Slido
Slido
Developer: sli.do s.r.o
Price: Free
  • Slido Screenshot
  • Slido Screenshot
  • Slido Screenshot
  • Slido Screenshot
  • Slido Screenshot
  • Slido Screenshot
  • Slido Screenshot
  • Slido Screenshot

Slido bude dostupné aj naďalej

Ak sa bojíte, že týmto by Slido nejak utrpelo na svojej otvorenosti, tak produktový manažér Slida potvrdil, že nič sa nemení.

“Cisco rozumie hodnote, ktorú Slido na trh prinieslo. Preto bude aj naďalej podporovať integrácie s inými komunikačnými nástrojmi (Zoom, Teams atď.),” povedal produktový manažér Slida, Juraj Pal.

Cisco tvrdí, že implementujú Slido do svojej platformy WebEx, aby v nej mohli ľudia hlasovať v anketách, pýtať sa otázky a dávať spätnú väzbu.

“Bohatstvo tejto technológie nás všetkých posilní, aby sme sa zapájali do konverzácie novými spôsobmi,” povedal Abhay Kulkarni, vice-prezident WebExu v blogu, ktorým oznamoval novinky. “Je to skvelý mechanizmus na sprostredkovanie zapojenia publika do konverzácie v reálnom čase.”

Slido sa taktiež nachádza v našej ankete 4ka Android Code 2020, konkrétne v kategórií Najlepšie svetové slovenské aplikácie. Ak ste v našej ankete ešte nehlasovali, môžete tak urobiť cez odkaz nižšie.

 

 

 

7.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+