MojAndroid

Malé helikoptéry, kvadrikoptéry alebo drony sú jednou z nádejných technológií budúcnosti a o ich využití uvažujú aj v takých významných spoločnostiach ako Google či Amazon, ktorá ich prostredníctvom chcela doručovať balíky. Existujú však mnohé ďalšie možnosti ich využitia a v jednu netradičnú, umeleckú, vyústila spolupráca medzi univerzitou ETH v Zurichu a známym Cirque du Soleil.

Výsledkom ich spolupráce je krátky film s názvom Sparked, v ktorom vystupuje jeden herec, niekoľko naprogramovaných kvadrikoptér a neboli v ňom použité žiadne triky či špeciálne efekty. Jedná sa vlastne o príbeh osamelého výrobcu lámp, ktorého výtvory ožijú a on ich dokáže ovládať. Drony v podobe lietajúcich lámp vyzerajú naozaj nevšedne, trochu mysticky a podľa nás ide o skutočne vydarené dielko. Nižšie nájdete spomínaný film a aj video o tom, ako vznikal.

Zdroj: engadget.com

25.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+