MojAndroid

Circle Challenge síce nepatrí medzi tie najepickejšie tituly, ktoré na obchode Play môžete nájsť, ale svoje miesto si určite zaslúži. Vďaka jednoduchému hernému princípu a minimalistickému dizajnu s prvkami moderného material dizajnu, zaujme hlavne mladších hráčov. Nie je to hra, ktorú by ste hrali niekoľko týždňov vkuse, ale dobre poslúži na vyplnenie vášho času na záchode alebo v čakárni.

Hlavným protagonistom hry je kruh Circly, ktorý neustále padá, a vašim cieľom je vyhýbať sa modrým prekážkam a nahrať čo najvyššie skóre. Pohyb tohto kruhu ovládate len 2 spôsobmi. Podržaním prsta na displeji zrýchlite padanie kruhu a nakláňaním vášho zariadenia sa uhýbate prekážkam, ktoré sa hýbu rýchlejšie a rýchlejšie. Zo začiatku môžete prejsť niekoľko prekážok na maximálnej rýchlosti, neskôr ale musíte správne odhadnúť, kedy zrýchliť a kedy spomaliť. Nezabudnite sa vyhýbať aj zeleným krajom, ktoré dočasne zväčšujú kruh a potom je priam nemožné prejsť prekážkami.

Na pomoc vám prídu aj štíty, ktoré odomknete dvojitým poklepaním a slúžia na to, aby vás na chvíľu ochránili pred zrážkou s prekážkami. Nechýba ani “re-live” funkcia, ktorá sa získava za pomoci nazbieraných srdiečok. Tie je možné zadarmo získať počas hry ako pickupy alebo za pozretie reklamy v “Store”.

Práve Store je veľmi pekne nadizajnovaný a bol inšpirovaný starším Messengerom. Sklamalo ma ale, že jediné veci, ktoré sa dali za mince kúpiť, boli štyri upgrady a štíty. Očakával by som aspoň pár skinov, ktoré by mali rôzne schopnosti. Preto sa mi nezdá, že by bol potenciál obchodu naplno využitý. Takisto za srdiečka, čo je prémiová mena, si môžete kúpiť len spomínané oživenie počas hry alebo posledné levely upgradov. Hra má integrované aj mikrotransakcie, čo dnes nie je nič netypické pre bezplatné hry, ale podľa môjho názoru sú ceny za ne vysoké, v USA by sa to dalo ospravedlniť. Ale už sme si trochu zvykli, že u nás je všetko drahé alebo dokonca drahšie ako za oceánom.

Circle Challenge hra bola vytvorená slovákmi z nového štúdia Night Ideas a je už pár dní dostupná zadarmo v Google Play. Hra obsahuje mikrotransakcie, ale aj reklamy, ktoré nie sú až tak agresívne. Ak vám ale prekážajú, za 1,99€ si ich môžete odstrániť a podporiť tak vývojárov zo Slovenska.

Verzia: 1.0.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.2
Aktuálna cena: Zdarma

21.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+