MojAndroid

Ak hľadáte lacný smartfón, často prechádzate aj obchody s čínskymi alternatívami. Nie vždy sa to ale oplatí a za známu značku by ste si mali radšej priplatiť. Dôkazom je čínsky smartfón Star N9500, ktorý v sebe od výroby obsahuje škodlivého trojana Android.Trojan.Uupay.D, ktorý môže sledovať vaše osobné údaje. Malvér sa správa ako Obchod Google Play a môže ohroziť najmä neskúsených používateľov bez antivírusového programu. Medzi najväčšie hrozby patrí zasielanie platených SMS či sledovanie komunikácie cez hovory a správy. Cena smartfónu je iba 160€, no informácie, ktoré získa, dokážu páchatelia predať aj niekoľkonásobne drahšie.

Hoci je Android najčastejšie napadnutou mobilnou platformou, za prítomnosť mobilných vírusov často môžu nezodpovední používatelia. Tí si inštalujú podradné aplikácie, inštalačné .apk súbory z neznámych zdrojov a často navštevujú na mobile či tablete stránky, ktoré im škodlivý obsah nainštalujú do zariadenia poza chrbát. Najlepšou ochranou je v tomto prípade obozretnosť a zdravý rozum.

Zdroj: PhoneArena

18.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+