MojAndroid

Tri populárne čínske značky údajne rokujú s indickými výrobcami o lokálnej výrobe smartfónov a ich následnom predaji na globálnom trhu. Informáciu priniesol portál GizmoChina.

Čínske spoločnosti už nadviazali kontakt s indickými výrobcami

Opiera sa pritom o správu, ktorú priniesol portál Bloomberg. Podľa nej prichádza toto rozhodnutie po zvážení peňažných stimulov, ktoré dostávajú miestni výrobcovia telefónov. Spomínanými čínskymi značkami sú Xiaomi, Oppo a Vivo, ktoré sú momentálne najväčšími výrobcami smartfónov na čínskom trhu.

Čínske spoločnosti Xiaomi, Oppo a Vivo | Zdroj: GizmoChina.com

Podľa správy tieto spoločnosti rokujú s dvoma známymi indickými výrobcami. Xiaomi nadviazalo kontakt s výrobcom Dixon Technologies, zatiaľ čo Oppo a Vivo rokujú so spoločnosťou Lava. Ak rokovania dopadnú úspešne, tak sa dá očakávať, že v budúcnosti uvidíme v predaji smartfóny týchto spoločnosti, ktoré budú označené štítkom „Assembled in India“.

Číňania chcú využiť stimuly indickej vlády pre miestnych výrobcov

Hlavným dôvodom spolupráce má byť to, že tieto značky chcú využiť peňažné stimuly od indickej vlády dostupné miestnym výrobcom. Úlohou stimulov je pomôcť výrobcom ponúkať cenovo dostupné telefóny na indickom trhu, ktorý má nižšiu kúpyschopnosť než globálny.

Xiaomi Mi 11i
Xiaomi Mi 11i | Zdroj: Miroslav Mudroň

Pokiaľ sa však smartfóny, ktoré budú vyrobené na Indii, dostanú na globálny trh, tak ich cena bude určite vyššia než na indickom trhu. Ak pôjde všetko podľa plánu, tak by sa tento proces mohol začať už tento rok. Momentálne sú rokovania vo fáze, kedy by predstavitelia čínskych spoločnosti mali navštíviť indické továrne a oboznámiť sa s ich výrobným procesom a technológiami.

Náš tip
Samsung Galaxy S22: Nová aktualizácia zlepšuje výkon v hrách
13.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+