MojAndroid

Nedávny a stále definitívne neukončený príbeh Huawei verzus USA, ako sa zdá má poučenie aj pre iné čínske firmy. Ak je najväčším problémom obava zo softvéru, ktorý má údajne fungovať ako malý a nenápadný špión, potom je riešenie predsa jednoduché. Treba nájsť nového partnera na softvér, ktorý je dôveryhodný.

Hikvision a ich poučenie

Huawei začal kapitolu sporu, ktorý na konci dňa generuje iba jediné slovo, a to dôveryhodnosť. Od toho sa potom odvíja možná spolupráca alebo blokovanie spoločností, ktoré  sme už zažili. Ako však prekonať tento stav, ak je váš výrobok poznačený nálepkou Made in China, ktorá je pre niektoré krajiny proste problém? Jednoducho, nájdete si európskeho partnera, ktorý dodá softvér, a to dobrý softvér bez podozrievania. Čínsky partner následne dodáva iba hardvér, teda pre mnohých neškodnú krabičku.

Známy výrobca kamier a zabezpečenia, ktorý má u nás široké zastúpenie, sa vybral presne touto cestou. Spoločnosť Hikvision uzavrela spoluprácu s českou spoločnosťou Angelcam. Hikvision je totiž iba krok od toho, aby ju postretol identický osud ako Huawei. Americká vláda zakázala nasadzovanie kamier a technológie tejto značky na amerických vládnych budovách. Scenár je podobný, ako mal Huawei, teda sledovanie a podozrenie zo špionáže.

Kamery údajne neslúžia iba majiteľovi. K ich záznamom má prístup aj veľký brat na východe. Hikvison je však v Európe veľmi populárny a na skoro každej budove aj súkromnom dome vidíme práve túto čínsku značku. Hikvison, na rozdiel od Huawei má navyše jeden problém, oficiálne je zverejnené spoluvlastníctvo tejto značky čínskou vládou. A to dáva pre podozrenia a obvinenia samostatný dôvod.

Základom je nájsť európskeho partnera s dobrým menom

Česká firma má nasadiť na čínske kamery svoje cloud riešenie, ktoré by malo byť zárukou bezpečnosti a garanciou, že k dátam a záberom má prístup iba majiteľ a nie tretia strana. Ak má byť pre niektoré krajiny problém samotná existencia a pôvod značky z Číny, tak Hikvision ukazuje, ako sa dá toto podozrenie prekonať.

Musíte proste nájsť európskeho partnera, ktorý má dobré meno, nemá za sebou incidenty a prevezme kontrolu nad softvérovou časťou čínskeho biznisu. To by malo zmierniť tlak a uvoľniť cestu pre čínsku značku aj do USA. V tomto prípade však musíme počkať, ako sa toto spojenectvo vyvinie a ako bude vnímané. Ako prvý signál by mohla byť reakcia od USA, čo je obrovský trh a nesmierne dôležitý pre Hikvision v oblasti bezpečnosti. Musí však nasadiť riešenie, ktoré presvedčí. Spojenie s európskou značkou môže byť návod aj pre iné čínske firmy, ako sa zbaviť strachu, ktorý sa okolo nich vytvára.

zdroj foto: roklen24.cz

7.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+