MojAndroid

Škodlivé aplikácie sú na platforme Android bežným javom a bohužiaľ sa nevyhýbajú ani oficiálnemu obchodu Google Play.  Najnovšie bol malvér objavení v aplikáciách čínskej spoločnosti Pinduoduo, čo viedlo k tomu, že ich podľa portálu HiTech spoločnosť zo svojho obchodu odstránila. Ak ich máte nainštalované, tak si ich určite čo najrýchlejšie odinštalujte.

V čase sporu USA s TikTok

Ide tak o ďalší prípad, ktorý ukazuje slabé zabezpečenie čínskych aplikácii. Prichádza totiž v čase zvýšeného napätia medzi USA a Čínou v súvislosti s čínskymi aplikáciami, najmä so sociálnou sieťou TikTok. Americkí zákonodarcovia o nej tvrdia, že by mohla predstavovať hrozbu pre národnú bezpečnosť a mohla byť použité na špehovanie používateľov.

K čomu slúžia aplikácie spoločnosti Pinduodu?

Aplikácie spoločnosti Pinduodu sú tzv. ecommerce aplikáciami, ktoré slúžia pre elektronický obchod. Ponúkajú zľavy, ktoré používatelia získajú tak, že sa spoja a kúpia si násobky kupovanej položky. Údajne v nich však spoločnosť Google minulý týždeň odhalila malvér, o čom informovala ich tvorcov a následne ich aplikácie zo svojho obchodu Google Play odstránila.

Nemali by ste prehliadnuť:

Google minulý týždeň zároveň varoval používateľov, aby odinštalovali akúkoľvek aplikáciu od spoločnosti Pinduoduo a to hlavne, ak nie je stiahnutá z obchodu Google Play. Aplikácie sa totiž dajú nainštalovať aj z alternatívnych obchodov.  Zaujímavosťou je, že aplikácie od spoločnosti Pinduoduo boli minulý týždeň stále k dispozícii na stiahnutie z obchodu iOS spoločnosti Apple.

Náš tip
Výrobcovia smartfónov sa spojili, aby urobili to, čo mal Google urobiť už dávno
27.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+