MojAndroid

Skupina slovenských vývojárov Pragramatic Mates má na svojom konte už niekoľko aplikácií. Asi tou najznámejšou je aplikácia Votehub, ktorá slúži ako mobilný klient rovnomenného projektu, ktorého cieľom je umožniť používateľom vytvárať jednoducho použiteľné ankety a zhromažďovať kompletné štatistiky. Chalani z Pragramatic Mates však nespia na vavrínoch a v posledných dňoch uviedli do Google Play novú aplikáciu s názvom CINOTIC.

CINOTIC je aplikácia určená pre všetkých filmových nadšencov a laikov. Ponúka veľmi pekné  a moderné používateľské prostredie. Nebudeme písať o tom, ako veľmi sa nám páči, stačí ak si aplikáciu stiahnete z Google Play a uvidíte to na vlastné oči. Úvodná obrazovka aplikácie je rozdelená na tri funkčné celky, ktoré sú odlíšené rôznym odtieňom modrej farby. Kliknutím na niektorý z nich sa aktivuje vyhľadávanie filmov alebo hercov, pričom aplikácia nezostáva len pri klasickom vyhľadávaní podľa názvu filmu alebo mena herca. Vyhľadávať môžete filmy na základe toho, aký herci v nich účinkovali alebo naopak, hercov podľa toho, v ktorých filmoch hrali. V obidvoch prípadoch zadávate dve mená hercov alebo názvy filmov.

Výbornou pomôckou pri vyhľadávaní je tiež automatické doplňovanie mien alebo názvov filmov, už počas toho ako ich píšete. Stačí keď do vyhľadávacieho poľa zadáte niekoľko začiatočných písmen a aplikácia vám automaticky ponúkne dostupné alternatívy. Aplikácii však musíme vyčítať pomerne pomalé vyhľadávanie, keď sme na zobrazenie všetkých výsledkov vyhľadávania museli čakať viac, ako by sme uznali za vhodné. To sme spozorovali najmä pri vyhľadávaní neúplných názvov filmov, ako napríklad “Love”, “Crazy”, alebo “Star”.

Ak ste už našli svoje obľúbené filmy alebo hercov, potom môžete o nich zistiť ďalšie informácie, ako biografiu herca, kde hral alebo odkaz na domovskú web stránku. Pri filmoch sa dozviete také detaily akými sú dlžka filmu, žáner, krátky popis, hodnotenie, herecké obsadenie, odkaz na filmovú databázu IMDB a aj linky na trailere (v platenej verzii), ktoré si prehráte pomocou webového prehliadača alebo aplikácie Youtube.

Aplikácia prináša do sveta filmu a Androidu opäť niečo nové, my sme sa vývojárov opýtali aj niekoľko otázok, ktoré sa týkajú budúceho vývoja aplikácie.

Bude aplikácia dostupná niekedy aj v slovenskom jazyku?

Aplikáciu môžeme preložiť aj do slovenčiny. Samotný preklad nie je problém. Problémom je to, že databáza je čisto po anglicky. To znamená, že vieme preložiť akurát rozhranie, pričom obsah ostane po anglicky. Tiež rozmýšľame o spolupráci s inými projektami, ktoré majú vlastnú databázu filmov.

Rozmýšľali ste aj nad databázou filmov, ktoré by boli v aplikácii roztriedené podľa žánru a hodnotení?

Je to možné urobiť, ale nechceme sa podobať na CSFD/IMDB. Chceme byť iní a odlíšiť sa od konkurencie, pričom sme sa zamerali najmä na  vyhľadávanie.

Pridáte do aplikácie aj  zoznam vlastných obľúbených filmov a hercov?

Toto určite pridáme do CINOTICU.

Na záver už len dodáme, že aplikácia je zadarmo dostupná na Google Play. Za sprístupnenie všetkých funkcií si však priplatíte 0,99€, ktoré sa dajú zaplatiť trochu netradičným spôsobom cez PayPal. Po platbe obdržíte špeciálny kód, ktorý použijete na aktiváciu prémiových funkcií – získate neobmedzenú veľkosť zoznamu výsledkov, odkazy na trailery a možnosť zobraziť obsah nevhodný do 18 rokov. Aplikácia má však skvelé využitie aj vo svojej free verzii – dobrou správou je, že neobsahuje reklamy.

27.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

6 odpovedí na “CINOTIC: Vyhľadávanie obľúbených filmov a hercov trochu inak”

  1. paypal? neodporuje to developer distribution agreementu?

    • Problem je v tom, ze Google doposial neposkytol podporu sluzby in-app billing pre slovenskych developerov. Integracia PayPalu nam prislo ako vhodne riesenie. Ked to bude skutocne nevyhnutne, pouvazujeme o zahranicnom developerskom ucte.

      • jasne, ale to neznamena, ze treba ist proti pravidlam s ktorymi ste suhlasili ;) aplikacia sa da distribuovat aj inak ako cez play store (vlastny web) a spropagovat inymi sposobmi (poslat k recenzii renomovanym strankam ako android police etc.) .. toto mi pride ako trochu nestastne riesenie, koledujuce si o zrusenie developerskeho uctu v pripade, ze sa k tomu dostane niekto z googlu, pripadne ak to nejaky tidít nahlasi (a sanca tu je, aplikacia je totiz vyborna a je v anglictine, cize sa dostane k viac uzivatelom). Bola by to skoda..

        just my $0.02 :)

          • No toto nie je podľa mňa najšťastejší spôsob. To ako keby som naschvál porušoval zákon a potom si povedal… no veď mám dosť peňazí aby som kauciu zaplatil… keď mi na to prídu tak zaplatím… a keď nie tak juchúúúú… :D Radšej by som to cez český developerský účet poriešil…. a keď doprogramujem čo robím tak aj poriešim….

          • A inak aplikácia je super…. fakt sa mi páči ako ste to spravili…. dizajnovo je perfektná ;-)

+