MojAndroid

Používateľov populárnej služby Gmail na Androide trápi problém so synchronizáciou svojich účtov. Niekoľko ľudí hlási na fórach spoločnosti Google úplnú stratu schopnosti synchronizovať svoje účty a to ručne aj automaticky. Príčina chyby je zatiaľ neznáma, no podľa používateľov sa objavila po aktualizácií aplikácie na verziu 4.8. Problém nie je možné vyriešiť ani odinštalovaním aplikácie a nahraním staršej verzie. Informoval o tom portál AndroidPolice.

Google tomuto problému venuje veľkú prioritu a pracuje na jeho odstránení. Podľa odpovede používateľom na fóre bol tím zodpovedný za opravu schopný reprodukovať chybu a v týchto chvíľach testuje riešenia. Ak pozorujete podobné problémy so synchronizaciou, budete musieť ešte nejaký čas počkať na opravu, ktorá zrejme príde vo forme aktualizácie aplikácie alebo bude opravená na strane servera.

Spomínanú verziu 4.8 máme nainštalovanú aj na redakčných smartfónoch a žiaden podobný problém sme nepostrehli. Zdá sa že sa jedná o veľmi špecifickú chybu, ktorá postihla len úzku skupinu používateľov. Zaznamenali ste problém so synchronizáciou na svojom Androide ? Dajte nám vedieť dole v komentároch.

Zdroj: Google

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+