MojAndroid

Nová chyba umožňuje pomocou jednoduchej SMS v špeciálnom tvare iPhony reštartovať. Textová správa, ktorá obsahuje špecifický sled symbolov a arabských znakov, bola po prvýkrát nájdená na portáli reddit, odkiaľ sa rýchlo začala šíriť celým internetom.

Poslanie takejto SMS spôsobí zamrznutie aplikácie pre príjem SMS a následné reštartovanie iPhonu. Chyba sa prejavuje na  iOS 8.3 a pravdepodobne aj na ďalších verziách OS, pričom môže spôsobiť, že po načítaní správy už SMS aplikáciu bežným spôsobom nemusíte otvoriť. Stane sa tak, ak používateľ pri prijatí škodlivej SMS prezeral zoznam konverzácií.

Oprava následne spočíva v tom, že si pošlete SMS z iného zariadenia alebo sami sebe, prípadne na takúto SMS odpíšete priamo z okna konverzácie. Apple o chybe vie a údajne už pracuje na jej odstránení.

Zdroj: macrumors

27.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+