MojAndroid

Google kalendár patrí nepochybne k jednej z najpoužívanejších služieb spoločnosti. Dokáže sa synchronizovať naprieč všetkými zariadeniami a pohodlne ho môžete spravovať aj z webového prostredia. Samozrejmosťou je aj možnosť priradenia času či miesta, kde sa má udalosť odohrať. Google tieto informácie dokáže dokonca sám navrhnúť, a to podľa textu zadaného v popise. Teraz sa však vo webovej verzii kalendára objavila chyba, ktorá môže viesť k nedorozumeniam a porušeniu vlastného súkromia.

googlecalendar

Chyba spôsobuje, že Google môže aj k súkromnej udalosti pozvať ďalších ľudí. Stačí aby ste v nadpise udalosti spomenuli e-mailovú adresu človeka, ktorému nechcete napríklad zabudnúť napísať, a Google automaticky pridá tuto udalosť aj do jeho kalendára. Ak do nadpisu pridáte text v znení “Požiadať o zvýšenie platu michal@test.sk”, tak google uloží udalosť aj do kalendára používateľa michal@test.sk. Druhej strane ale nepríde žiadne upozornenie alebo žiadosť o potvrdenie účasti. Táto sa totižto pridá automaticky, tvorca obdrží už len e-mail o potvrdení účasti.

Google už údajne pracuje na odstránení chyby a je možné, že v priebehu niekoľkých hodín alebo dní ju opraví. Do tej doby si dávajte pozor čo do svojho kalendára napíšete. Chybu sme vyskúšali nasimulovať aj v našom Google kalendári a jej existenciu môžeme potvrdiť.

Zdroj: androidandme

24.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+