MojAndroid

O bezdrôtovom nabíjaní telefónov sme už čo to počuli. Teraz však prichádza novinka, zatiaľ v podobe tlačovej správy, že bezdrôtové nabíjanie telefónov zabudovanom priamo vo vozidle nie je až taká nereálna budúcnosť, ktorá je možno bližšie než si myslíme. Bezdrôtová nabíjačka v aute by vodiča, či už profesionálneho alebo víkendového, zbavila v aute zbytočných káblov, ktoré môžu prekážať pri jazde.

Spoločnosť Chrysler plánuje v blízkej budúcnosti úplne odstrániť nabíjacie káble zo svojich vozidiel v podobe bezdrôtovej, nabíjacej technológie, ktorá by mala byť zabudovaná priamo vo vozidle. Od roku 2013 bude spoločnosť Chrysler ponúkať vo svojich vozidlách bezdrôtovú technológiu pre všetkých klientov  za 199,99 dolárov, plus inštalačné poplatky.

Technológia je prispôsobená tak, že bude mať jednoduché ovládanie na zapnutie a vypnutie a nabíjací modul. Určená bude na začiatku spustenia prevádzky pre iPhone, BlackBerry, niektoré MP3 prehrávače, samozrejmosťou bude aj Android a dokonca aj vybrané tablety.  Presná podpora zariadení zatiaľ nie je známa.

Keďže technológia bezdrôtového dobíjania nie je úplne prebádaná, je pravdepodobné, že bude vyžadovať miernu úpravu, či už po softvérovej stránke alebo hardvérový doplnok.

Uvidíme, ako bude celý dobíjací systém vyzerať, aká bude konečná cena a aký výkon poskytne bezdrôtová nabíjačka batérií v aute.

Zdroj, foto: BGR

12.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+