MojAndroid

Okrem rýchlosti sa množstvo automobiliek stará aj o komfort pasažierov. A to nie len v podaní pohodlných sedadiel, ale najmä čo sa týka technologickej výbavy. Na výstave CES v Las Vegas odhaľuje Fiat/Chrysler koncpet minivanu Portal. Ide o elektrické vozidlo, ktoré je určené predovšetkým skupine ľudí označovanej ako millennials (narodení od polovice 90tych do začiatkov roku 2000). S tým súvisí perfektná infotainment výbava a vecičky ako rozpoznávanie tváre a hlasová biometria. Aby ste si boli istí, že je vaše vozidlo úplne pripojené, obsahuje aj selfie kameru; skupinové nastavenia, ktoré na základe informácií o pasažieroch naplánujú dokonalý výlet; displej pre vzadu sediacich ľudí, aby ich to posmelilo zdieľať príspevky z jazdy. Vozidlo sa tak stáva viac než nástrojom na prepravu – “stáva sa neoddeliteľnou súčasťou ich životov.” V aute to bude vyzerať na poriadnu zábavu aj z toho hľadiska, že sú tu až 3 rady sedadiel. A aby náhodou neprepočuli ľudia v treťom rade vtipné hlášky z prvej rady, Portal je vybavený aj interkomunikačným systémom.

chrysler_minivan_ces_2017

Ako sme spomínali, auto je elektrické. Na jedno nabitie však prejde až 400 km a po 15 minútach rýchlo-nabíjania získate ďalších 240 km. Vďaka senzorom ako LIDAR, radar, ultrazvuk a kamerám dokáže tiež auto poloautonómne jazdiť. O uvedení na trh zatiaľ reč nebola a nie je vylúčené, že tento projekt zostane len v digitálnej forme. Necháme sa prekvapiť.

chrysler_ces_minivan_2017_ces

Zdroj: engadget.com

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+