MojAndroid

Ak sa aspoň trocha zaujímate o root Android smartfónov a tabletov, tak vám pojem CyanogenMod určite niečo hovorí. Títo páni vytvárajú alternatívne ROM z natívnych verzií Androidu a ich najnovšou prácou je CyanogenMod 10.1, ktorý je založený na Androide 4.2 Jelly Bean. A práve od tejto verzie CyanogenModu sa môžeme tešiť na nový widget hodín, Chronus, ktorý bude exkluzívne dostupný len v týchto ROM-kách.

Widget hodín Chronus je použiteľný tak na domácej obrazovke, ako aj na obrazovke zamknutej. Môžete si ho ľubovoľne nastavovať a prednastavený je tak, aby vám ukazoval okrem času aj informácie o počasí a nadchádzajúce udalosti v kalendári, ako to môžete vidieť aj na obrázku vyššie. Chronus je dostupný vo všetkých CyanogenMod 10.1 nightly ROM-kách, či už pre smartfóny alebo tablety a ak sa vám zapáčil, môžete si ho stiahnuť aj s novou nightly ROM-kou na odkaze get.cm. Ak tak spravíte, dajte nám v komentároch vedieť, ako sa vám páči.

Via AndroidPolice

2.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Jerry

  CM 10.0 je Jelly Bean 4.1? CM 10.1 sú zatiaľ všetko iba nightly. Taktiež mám zmätok v toľkých buildoch – zvažujem ROOTnuť môj telefón, ale mám na výber až 6 rôznych 10.1 tak som z toho magor :)

  • Ahoj Jerry. Máš pravdu – CM 10.0 je Android 4.1 a CM 10.1 je Android 4.2, ktorý sa zatiaľ nachádza len vo fáze nightly buildov…aké máš zariadenie? Pomôžem ti z výberom toho správneho buildu :-)

   • Jerry

    Nexus S – keďže európsky tak nie 4G :)
    Máš možnosť mi trochu viac napísať aj do mailu? Bol by som povďačný.

    • Usagi

     Kľudne do toho choď mám tiež NS s CM 10.1 a zatiaľ max spokojnosť. Ten widget som skúšal, ale neprišiel som na to ako sa tam dá aj počasie.

     • Kufor

      citacia z androidfora (S4crifice): “musíš do nastavení – system – clock widget a tam si nastavit, že chceš hodiny, popř. další kraviny … A pak vidget roztáhnout, protože v základní velikosti počasí nezobrazí ..”

+