MojAndroid

Inteligentné hodinky sú v centre pozornosti mnohých výrobcov a k dispozícii tak máme modely rôznych kategórií i dizajnu. Existujú hodinky určené na športové aktivity, monitorovanie telesných funkcií, či proste len ako technologické „hračky“, slúžiace ako doplnok smartfónu.

Hodinky ChronodeVFD sú však trochu z iného súdka. Sú dielom nezávislého vývojára Johna De Cristofaro a svojím dizajnom trochu pripomínajú štýl steampunk. Ich zobrazovacou jednotkou je jednoduchý fluorescenčný displej, aký sa v spotrebnej elektronike používal od 80. rokov minulého storočia. O napájanie sa stará obyčajná malá AA batéria, ktorá ich vydrží zásobovať energiou 6 až 10 hodín. To je síce naozaj málo, ale jedná sa len o prototyp, ktorý navyše vyvíja iba jeden človek.

ChronodeVFD c

Plošný spoj, ktorý tvorí základ hodiniek, si Cristofaro upravil podľa svojich potrieb a doplnil tromi tlačidlami, slúžiacimi na ovládanie a nastavovanie hodiniek. Na základnú ochranu displeja a hodiniek pred poškodením a mechanickými vplyvmi slúži malý rám z miniatúrnych rúrok.

Cristofaro podľa vlastných slov na tomto projekte pracoval niekoľko mesiacov, pričom jeho pôvodným zámerom bolo postaviť bežné stolové hodiny. Keďže si však do zásoby kúpil viacero fluorescenčných displejov, napadlo mu, že by sa mohol pokúsiť vyrobiť aj náramkové hodinky. To sa mu aj podarilo, hoci sa jedná skôr o technologickú zaujímavosť s retro nádychom, než o klasické inteligentné hodinky prekypujúce funkciami. Ak vás však zaujali a chceli by ste sa pokúsiť postaviť si niečo podobné, budete mať istotu, že výsledkom bude skutočne unikátne zariadenie. Pomôcť by vám mohli schémy hodiniek a zoznam súčiastok, ktoré Cristofaro plánuje čoskoro zverejniť a dovtedy môžete navštíviť aspoň jeho stránku, kde nájdete o týchto hodinkách množstvo technických detailov.

ChronodeVFD b

Zdroj: techcrunch.com

27.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+