MojAndroid

Aby ste mohli využívať funkciu “Instant Tethering” (automatického hotspotu) na svojom chromebooku, doteraz ste potrebovali smartfón od Googlu, čiže nejaký Pixel či Nexus. Ostatné smartfóny síce vedia poskytnúť svoje internetové pripojenie, no nejedná sa práve o automatický hotspot, všetko treba nastavovať manuálne.

Čoskoro sa to zlepší

Vyzerá to tak, že svitá na lepšie časy a Instant Tethering by mal byť o chvíľu podporovaný aj v smartfónoch, ktoré nepatria Googlu. V testovacích verziách funkcia už s niekoľkými zariadeniami funguje, používatelia hovoria o kompatibilite napríklad so smartfónmi OnePlus či Samsung. Zoznam zariadení, ktoré budú funkciu podporovať zatiaľ známy nie je.

Požiadavky nie sú vysoké

Prakticky na používanie funkcie neexistujú žiadne bariéry. Vyžaduje mať nainštalovaný operačný systém Chrome OS 80 a vyšší, Android 7.1 a vyšší a, samozrejme, funkčnú dátovú sieť alebo dostatočný dátový balík na vašej SIM karte.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Chrome OS možno čoskoro umožní odinštalovať aplikácie priamo z launcheru
Náš tip
Prehliadač Google Chrome oslavuje 10 rokov, prináša nové funkcie
Náš tip
Nahradí Google Fuchsia v budúcnosti Android a Chrome OS?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+