MojAndroid

Používatelia zariadení s operačným systémom Chrome OS v stabilnej verzii hlásia istý bug, ktorý znepríjemňuje prácu na zariadení. Niečo spôsobilo, že v najnovšej aktualizácii Chrome OS využitie CPU vzrastie na 50 % – 100 % napriek tomu, že nemáte spustený žiaden náročný program. Čo je príčinou tohto problému?

Problém, ktorému je možné predísť

Tento problém sa vyskytuje u používateľov, ktorý bežia na stabilnej verzii Chrome OS v72. Nadpriemerne veľké využitie CPU pritom mnohým spôsobuje prehrievanie Chromebooku, kratšiu výdrž batérie a hlavne pomalý počítač. S najväčšou pravdepodobnosťou tento problém zapríčiňuje sledovanie aktivity CPU v správcovi úloh. Áno, pokiaľ otvoríte správcu úloh a prejdete sledovať aktivitu procesora, jeho aktivita sa´z neznámych dôvodov drasticky zvýši. Jedná sa o bug v systéme a vývojári pravdepodobne už pracujú na oprave.

Využitie CPU je údajne vždy v poriadku, pokiaľ zariadenie používate v “Guest Mode”. Našťastie sa jedná o chybu, ktorá sa nezjavuje vždy, ale iba za jednej, určitej podmienky. Dúfajme, že to vývojári v Google opravia už čo najskôr.

Ďalšie články k téme “Google”:

Náš tip
Google na konferencii GDC zrejme predstaví svoj nový herný projekt
Náš tip
Predinštalované aplikácie budete po novom môcť aktualizovať cez Obchod Play aj bez účtu Google
Náš tip
Koncom roka sa zrejme dočkáme prvých Wear OS hodiniek od Googlu
21.2.2019
Zdroj: gizmodo

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+