MojAndroid

Google už v máji tohto roka prehlásil, že postupne odstráni z prehliadača Chrome podporu pre Flash. Dnes tento vyhľadávací gigant plní svoj sľub a prechádza na HTML5, bez ďalšej podpory Flash obsahu. Zmena bude aplikovaná postupne, Google vypne Flash najprv 1% používateľov Chrome-u, no do konca februára táto zmena zasiahne každého z nás.

Náš tip
Google prestane podporovať flash v Chrome. Výnimku dostane iba TOP 10 webov

Ak ste správcom nejakej webstránky, mali by ste vedieť, že ak čo najskôr nevymeníte flash-ové prvky za HTML5, obsah sa na vašom webe v Chrome nemusí vôbec zobraziť. Používatelia, ktorí budú chcieť Flash používať “nasilu”, si ho budú musieť zapnúť manuálne na každej jednej webstránke, kde chcú zobraziť Flash. Google je však v nahrádzaní Flashu za HTML5 pomerne benevolentný, pretože Flash bude pre používateľov spočiatku zablokovaný len na webe, ktorý navštívia prvýkrát. Na bežne navštevovaných weboch bude pre ľudí Flash striktne zakázaný až v októbri budúceho roka.

Náš tip
Google raz a navždy zabije flash. Zatiaľ iba v Chrome

Google pritom nie je prvou spoločnosťou, ktorá podstúpila tento krok. Flash už na svojich weboch zablokoval napríklad aj Facebook. Dokonca aj Adobe, tvorca platformy Flash, na svojom webe hlása, aby ho ľudia prestali používať. Aj napriek dostatočnému počtu aktualizácií totižto stále Flash obsahuje pomerne veľké bezpečnostné diery a nedostatky.

Zdroj: TheVerge

10.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+