MojAndroid

Google vydal beta verziu prehliadača Chrome pre Android s čísledným označením 56. Tá prináša viacero nových funkcií a vylepšení, pričom za najhlavnejšiu z nich možno považovať WebVR API, ktoré umožňuje priamo v prehliadači zobrazovať obsah s virtuálnou realitou. Ide o podmnožinu OpenGL produktov, ktorá umožňuje zobraziť WebGL obsah rozdelený na dve polovice obrazovky, pričom oddialením susedných pixelov (ich zdvojením) vytvára aj umelo hĺbku poľa, čím sa vlastne simuluje VR obsah. WebVR by malo byť jednoducho implementovateľné priamo na webstránky, pričom sa na jeho zobrazenie nebude vyžadovať žiadna ďalšia aplikácia. 

nexus2cee_getting-started-with-webvr-668x377

Ďalšie novinky v Chrome beta v56

Okrem WebVR pridal Google do Chrome-u aj ďalšie novinky. Je to napríklad Web Bluetooth API, čo je API umožňujúce webstránkam, aby priamo komunikovali s Bluetooth zariadeniami, ktoré sú pripojené k danému zariadeniu. Aktuálne je podporované len BLE (Bluetooth Low Energy) pripojenie, aby Chrome nespotrebúval veľké množstvo energie. Zaujímavou novinkou je aj Image Capture API, ktoré umožňuje priamo z webu niečo odfotiť cez fotoaparát v smartfóne. To sa dá využiť napríklad na snímanie QR kódov alebo čiarových kódov na produktoch. V neposlednom rade spomenieme aj blokovanie popup reklám, ktoré sa objavujú svojvoľne pri prechádzaní webstránkou. Táto zmena mnohých poteší najviac. Všetky novinky v Chrome v56 beta zverejnil Google na svojom webe

Nový Chrome v56 beta si môžete stiahnuť vo forme APK súboru z APKmirror.com alebo z obchodu Play pomocou odkazu nižšie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: AndroidPolice

15.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+