MojAndroid

Notifikácie z webstránok sú jednou z funkcií, ktoré doteraz ponúkal iba destopový klient tohto prehliadača. To sa však mení v Chrome v42, ktorý túto funkciu sprístupňuje aj do mobilných zariadení. Aj v mobiloch s Androidom tak môžete dostať upozornenie od vašich obľúbených stránok o tom, že vás napríklad niekto prehodil v aukcii, že máte novú správu od dôležitej osoby alebo vám hrozí potenciálne nebezpečenstvo. Túto funkciu využívajú najmä webstránky, ktoré nemajú vlastnú mobilnú aplikáciu. Notifikácie vám môžu prísť, rovnako ako na desktope, aj keď aktuálne nepoužívate Chrome.

push2

Prvými stránkami, ktoré využívajú takéto push notifikácie, sú Facebook, Ebay a Pinterest. Okrem notifikácií prináša Chrome v42 aj nové odkazy na webstránky, ktoré si môžete pridať na domácu obrazovku a niekoľko ďalších vylepšení v oblasti výkonu či optimalizácie. Aktualizáciu aplikácie by ste mali obdržať do niekoľkých dní.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Chromium

21.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+