MojAndroid

Spoločnosť Google intenzívne bojuje s podvodnými reklamami na internete. S prehliadačom Chrome v najnovšej verzii 71 bude blokovať každú reklamu, ktorá bude obsahovať takéto prvky. Tieto reklamy môžu mať rôzne podoby, kliknutím na ne riskujete to, že sa váš prehliadač začne správať zvláštne a bude značne obmedzená jeho funkčnosť. Môže generovať falošné správy, otvárať nové náhodné stránky alebo ukradnúť vaše osobné informácie.

Nie je to prvýkrát, čo spoločnosť bojuje s týmto problémom. Už v júli tohto roka s verziou 68 dokázal odfiltrovať stránky, ktoré takýto obsah zobrazovali. Chrome 71 je naplánovaný na december.  V prípade, že zaregistruje takýto druh reklamy, stránka bude mať 30 dní na jej zmazanie. Inak Chrome kompletne zablokuje zobrazovanie všetkých reklám na konkrétnej stránke.

Funkciu bude možné vypnúť

Používatelia budú mať samozrejme možnosť túto funkciu vypnúť. Väčšina z nich však necháva nastavenia na prednastavených hodnotách. Ak stránky tieto reklamy nestiahnu, je veľmi pravdepodobné, že tým prídu o svoje tržby z reklám, keďže tie sa už vôbec zobrazovať nebudú.

Náš tip
WhatsApp sa navždy zmení – ponúkne reklamy
6.11.2018
Zdroj: theverge.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+