MojAndroid

Najnovšie verzie prehliadača Chrome sa zameriavajú na zvýraznenie práve negatívnych bezpečnostných indikátorov. Emily Schechter, Chrome Security Product Manager, oznámila, že Chrome 69, ktorý bude k dispozícii v septembri, prestane označovať HTTPS lokality ako “Secure” (zabezpečené, pozn. red.) v adresnom riadku.

Dôvodom je to, že Google chce, aby bol default stav práve zabezpečený. Tech gigant už na začiatku tohto roka odhalil, že všetky HTTP lokality budú v priebehu júla označené ako “Not secure” (nezabezpečený, pozn. red.). Do konca októbra by mala pribudnúť ešte jedna novinka – do konca mesiaca sa sivé hlásenie “Not secure” zmení na červené, akonáhle začnete vpisovať akékoľvek údaje na HTTP stránkach.

Google priam nútil migráciu na HTTPS protokol

Spoločnosť Google v priebehu rokov urobila niekoľko zmien v prehliadači Chrome v snahe nútiť webové stránky na bezpečnejší HTTPS protokol. Vytvorili upozornenia, ktoré upozorňovali používateľov, keď navštívili “nebezpečné” stránky. Uvidí sa, či odstránenie pozitívneho označenia “Secure” v adresnom riadku ovplyvní online zvyky používateľov. Budú si musieť zvyknúť na to, že značka v adresnom riadku bude označovať už len negatívny bezpečnostný indikátor prehliadača Chrome.

19.5.2018
Zdroj: engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+