MojAndroid

Internetový prehliadač nie je len tak hocijakou aplikáciou. Na jeho pozadí beží niekoľko “engine-ov” a nástrojov, ktoré pracujú na tom, aby sa vám správne a najmä rýchlo načítavali a zobrazovali webstránky. Jedným z takýchto engine-ov je aj V8, ktorý je súčasťou prehliadača Chrome už dlhšiu dobu, pričom ho využívajú aj iné aplikácie tohto typu. A práve V8, ktorý bol vyvinutý spolu s Chrome-om, môže za to, že sa dnes načítavajú webstránky vo vašom zariadení o 10-20% rýchlejšie ako pred rokom.

Tím stojaci za vývojom V8-čky chcel dokázať, čoho všetkého je schopný ich engine, a tak vytvorili vlastný benchmark s názvom Speedometer. Ten testuje rýchlosť načítavania často používaných JavaScript knižníc na weboch ako Facebook, Reddit, Twitter, či Wikipédia, aby odzrkadľovať výkon prehliadača pri reálnom používaní. Tento benchmark odhalil, že Chrome ponúka 10-20% rýchlejšie načítavanie stránok (podľa typu CPU), pričom dôležitým faktorom je rýchlosť spustenia načítavania spomínaných skriptov.

Náš tip
Chrome v mobilnej verzii konečne odstránil problém so „skákajúcimi“ stránkami

Chrome okrem iného vylepšil výkon enginu V8 aj po stránke načítavania videí, stránok náročných na grafiku či záložiek, ktoré sa načítavajú na pozadí prehliadača. Ďakujeme za dobrú prácu a dúfame, že o ďalší rok budeme písať opäť o zrýchlení prehliadača, ktorý je najpoužívanejším na svete!

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: AndroidPolice, Chromium

13.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+