MojAndroid

Niektoré Chrome rozšírenia môžu byť podľa portálu Dark Reading nebezpečné. Výskumníci totiž našli až 5 ohrozujúcich rozšírení, ktoré sa vydávajú za divákov Netflixu. Nebezpečie predstavuje práve to, že sledujú aktivitu používateľov a zneužívajú zapamätané informácie z rôznych stránok. Týmto umožňujú hackerom kradnúť od maloobchodníkov platby.

Chrome rozšírenia, ktoré nie sú najčistejšie

Analytici spoločnosti McAfee Labs zistili aj to, že tieto rozšírenia sa predávajú hlavne na to, aby umožnili sledovať ľuďom Netflix v skupinách. Taktiež vytvárajú aj automatické screenshoty. Nebezpečné rozšírenia boli dokopy stiahnuté až neuveriteľných 1,4 miliónkrát.

Riaditeľ spoločnosti Human Security, Uriel Maimon, tvrdí, že práve rozšírenia prehliadača sú “Divokým Západom” internetu. Ďalej hovorí aj to, že v Chrome obchode je dostupných približne 200 000 rozšírení. Aj napriek tomu, že počet používateľov týchto vymožeností stále stúpa, väčšina z nich si neuvedomuje to, že práve rozšírenia majú úplný prístup ku všetkým dátam. Ráta sa tu aj email, bankové informácie a taktiež aj údaje z vašej kreditnej karty.

McAfee tím sa preto rozhodol vyhľadať a sledovať práve tieto nebezpečné Chrome rozšírenia. Zistené informácie zdieľajú s čitateľmi na svojom blogu. Týmto spôsobom varujú používateľov pred nebezpečenstvom. Odporúčajú totiž obzvlášť veľkú pozornosť pri používaní Chrome rozšírení a taktiež dvojitú kontrolu, keď vás stránka požiada o povolenia navyše.

Nakoniec tvrdia aj to, že práve ich blog najlepšie vystihuje riziká, ktoré prichádzajú inštalovaním a používaním Chrome rozšírení. Netreba byť ľahostajný, aj napriek tomu, že sa medzi nimi nachádzajú aj také, ktoré sa na prvý pohľad zdajú byť bezpečné. Aj tie môžu stále obsahovať nebezpečný škodlivý kód.

Náš tip
Nokia predstavila tri smartfóny. Jeden z nich označuje ako najekologickejší

3.9.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+