MojAndroid

Dnes už veľa internetových prehliadačov pre Android podporuje tzv. režim čítačky. Ten umožňuje pohodlnejšie čítanie textov na webových stránkach. Z tých totižto odstráni väčšinu multimediálnych súčastí, vrátane reklám, bannerov, videí či obrázkov. Dnes si ukážeme, ako tento režim aktivovať v prehliadači Chrome. Ten na Androide režim čítania podporuje, no je skrytý a bežne sa k nemu len tak nedostanete.

Ako na to:

  • Do poľa pre zadávanie URL adresy skopírujte alebo napíšte text chrome://flags , ktorým v Chrome aktivujete skryté menu s nastaveniami.
  • Google vás upozorní na možné problémy, ktoré sa môžu pri používaní tzv. experimentov objaviť. Ak sa ale vyskytnú problémy, môžete vykonané zmeny jednoducho vrátiť.
  • Bez ďalšieho čakania môžete teraz na stránke vyhľadať  “experiment” s názvom Aktivácia režimu čítačky. Ten je možné aktivovať pre všetky stránky alebo v prípadoch, kedy Chrome vyhodnotí stránku ako článok.
  • Po výbere stlačte tlačidlo Reštartovať teraz. 
  • Teraz sa pri každej stránke s článkom objaví výzva na Úpravu stránky, aby bola vhodná pre zobrazenie na mobile. Po jej stlačení sa zobrazí upravená verzia, ktorá je optimalizovaná pre zobrazenie na displeji smartfónu.

 

12.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+