MojAndroid

Operačný systém Chrome OS sa stále zlepšuje. V poslednej testovacej verzii systému pribudla užitočná nová možnosť Night Light, vďaka ktorej bude používanie zariadení s týmto systémom oveľa pohodlnejšie najmä v tme.

Náš tip
Chrome OS po novom odomknete aj pomocou PIN kódu

Ako názov naznačuje, Night Light ponúka špeciálny režim zobrazovania, ktorý tlmí modré svetlo displeja. Vďaka tomu je používanie pohodlnejšie pri úplnej tme, kedy displej nezaťažuje nadmerne oči. V ideálnom prípade vďaka tomu aj ľahšie zaspíte.

Táto funkcia dnes postupne pribúda do takmer každého operačného systému. Ešte donedávna sme sa museli spoliehať na aplikácie typu f.lux, ktoré ale nie vždy fungovali na 100 %. Teraz podobnú funkciu nájdeme aj v systéme Android od verzie 7.0, ale aj v desktopovoých systémoch Windows či macOS. Samozrejme, podobnú funkciu nájdeme aj na iPhonoch a iPadoch. Bolo preto zrejme iba otázkou času, kedy sa nočný režim dostane aj na Chrome OS. Ten teraz pribudol vo verzii Canary a v oficiálnom builde by sa mal objaviť od verzie 60.

Zdroj: Reddit via Android Authority 

17.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+