MojAndroid

Operačný systém spoločnosti Google pre notebooky bol aktualizovaný na verziu 37, v ktorej prináša možnosť prihlasovania sa viacerých používateľov. Chrome OS sa tak pomaly ale isto začína čoraz viac podobať na plnohodnotný OS na počítačoch. Na nich je prihlasovanie viacerých používateľských kont bežnou záležitosťou už roky, Google však túto funkciu pridal až teraz.

Vďaka novej aktualizácií je možné prihlásiť niekoľkých používateľov a priebežne sa medzi nimi prepínať. Už nie je potrebné sa pracne odhlasovať a znova prihlasovať, čo určite oceníte nielen v domácnosti, ale aj vo firmách a iných organizáciách. Iné zmeny zahŕňajú náhľad informácií o aplikáciach v Chrome launcheri, samostatné okno s nastaveniami, ktoré nahradilo záložku v prehliadači, či možnosť ukladať súbory do Google Drive keď používate inkognito mód. Posledná novinka je určená najmä pre biznis sféru, ktorá umožňuje spravovať záložky naprieč viacerými zariadeniami súčasne.

Update je dostupný pre všetky Chrome zariadenia s výnimkou Acer C7, HP Pavilion Chromebookov, či Samsung Chromebook zariadení série 5.

5.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+