MojAndroid

Vývoj Chrome OS sa za posledné mesiace skutočne zvýraznil. S Obchodom Play na mnohých Chromebookoch teraz spoločnosť Google venuje veľa pozornosti tomu, aby vaše skúsenosti s používaním boli podobné, ako s platformou Android. To znamená, že optimalizuje operačný systém pre dotykové obrazovky a prináša niektoré funkcie z Androidu. Mnohé z týchto funkcií pochádzajú aj zo samotného launcheru (domovskej obrazovky) systému Android. Nové informácie nasvedčujú tomu, že Google sa snaží uľahčiť odinštalovanie aplikácií.

Náš tip
Acer Chromebook 14: Druhý dych pre ChromeOS! | DLHODOBÉ SKÚSENOSTI

Náš tip
Najnovší Chrome OS Beta prináša Android aplikáciám prístup k SD karte

Pribudne nová možnosť?

Existujú informácie a dôkazy o tom, že v okne možností aplikácií v launcheri pribudne možnosť “Remove from Chromium”, ako môžete vidieť na obrázku nižšie. Budeme môcť rýchlo odinštalovať aplikáciu v štýle Androidu? Dúfajme, že sa to oficiálne dozvieme čo najskôr. Je to síce malé, ale efektívne uľahčenie používania a určite by mnohých potešilo.

Ponuka predtým (vľavo) a potom (vpravo)
29.5.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+