MojAndroid

Najnovšia aktualizácia systému Chrome OS prináša okrem vylepšenia výkonu a optimalizácie aj niekoľko zaujímavejších noviniek. Patrí medzi ne napríklad softvérová klávesnica, ktorá sa dá zobraziť na displeji Chrome OS zariadenia, či ďalšie funkcie, ktoré naznačujú použitie tohto systému na dotykovom zariadení.

Medzi menej zaujímavé zmeny patrí napríklad možnosť offline synchronizácie pre Google Drive, možnosť vykonania skratky pri dlhšom podržaní klávesy či napríklad možnosť pripnúť otvorené okná a panely na bok obrazovky. Vylepšenia sa dočkáte aj v oblasti práce s myšou či touchpadom. Zaujímavejšia je ale domnienka, že Google predstaví tablet so systémom Chrome OS, čomu napovedajú nielen aktuálne zmeny v aktualizácii, ale aj skoršie dohady a špekulácie. Spoločnosťou, ktorá by takéto zariadenie mohla predstaviť ,je Acer, ktorý na koniec apríla ohlásil tlačovú udalosť s heslom: A touch more connected.”

Acer je viac než pravdepodobným kandidátom na výrobu Chrome OS tabletu aj z toho dôvodu, že patrí medzi 2 spoločnosti, s ktorými Google podpísal spoluprácu v roku 2011 pri výrobe Chromebookov. Pravdou je tiež to, že Aceru sa veľmi nedarí ma trhu s Android zariadeniami a jedinečnosť v podobe Chrome OS tabletu by určite prospela tržbám spoločnosti. Všetko sú však iba dohady a je možné, že na konci apríla Acer predstaví napríklad Chromebook s dotykovým displejom.

Zdroj: AndroidAuthority

9.4.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+