MojAndroid

Nové informácie prichádzajú ohľadom ďalšej verzie Chrome OS Beta. Nie je žiadnou novinkou, že systém Chrome OS podporuje aj Obchod Play a možnosť nainštalovania Android aplikácií. Množstvo z nich má však nemalú veľkosť a to môže byť v prípade obmedzeného úložiska na niektorých Chromebookoch problém. Teraz prichádza práve nová aktualizácia, ktorá umožňuje Android aplikáciám prístup k pamäťovej SD či microSD karte.

Náš tip
Táto stránka vám ukáže informácie o aktualizáciách OS pre všetky Chromebooky
Náš tip
Bezpečnostná aktualizácia pre Chromebooky zmaže lokálne dáta

Chromebook a SD karta

Pochopiteľne, nie všetky Chromebooky podporujú možnosť rozšírenia interného úložiska o pamäťovú kartu. Tie, ktoré to však ponúkajú budú mať o ďalší dobrý bod naviac. Verzia systému s kódovým označením “67.0.3396.41 beta” ponúka práve spomínaný prístup Android aplikáciám k pamäťovej karte. Aktualizácia prináša opäť aj ďalšie vylepšenia, aktualizácie zabezpečenia a opravy chýb.

Náš tip
Acer Chromebook 14: Druhý dych pre ChromeOS! | DLHODOBÉ SKÚSENOSTI

SD karta sa navyše v nastaveniach zariadenia začne javiť ako “prenosné úložisko” a jej funkcionalita tak už bude skutočne podobná ako v prípade Android smartfónov. Táto zmena by mohla znamenať aj isté zmeny v programovaní aplikácií pre Chromebook do budúcna. Možnosť rozšírenia pre danú aplikáciu môže byť v určitých prípadoch skutočne užitočná.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+